Andreas Meissner byl zvolen novým vedoucím partnerem TaylorWessing v Německu

Andreas Meissner je novým vedoucím partnerem advokátní kanceláře TaylorWessing v německém Hamburku. Zároveň se stal členem mezinárodního managementu firmy. Meissner ve funkci nahradí Floriana Ranfta, který se v budoucnu hodlá soustředit na obchodní vztahy kanceláře s čínskými klienty.

Meissner se funkce ujal s okamžitou platností a do obchodního vedení společnosti již jmenoval čtyři nové partnery: Dr. Olivera Klöcka pro oblast real estate, regulatory & competition, Roberta Wethmara pro oblast corporate, finance & tax, Olafa Kranze pro oblasti commercial, litigation, employment, China a Thomase Raaba pro oblast IP/IT.

Andreas Meissner má dlouholeté zkušenosti v oblasti práva duševního vlastnictví, a to jak na národním, tak i na mezinárodním poli, a zastupuje celou řadu významných klientů. Zároveň se angažuje ve spotřebním a mediálním odvětví a poskytuje poradenství technologicky orientovaným společnostem. Zaměřuje se zejména na transakce v oblasti práva duševního vlastnictví.

O odcházejícím vedoucím partnerovi Florianu Ranftovi říká: „Kancelář začala pod jeho vedením výborně fungovat. Dosáhli jsme významných klientských akvizic ve všech obchodních oblastech a zároveň jsme se příkladně věnovali právnímu poradenství.“

K budoucímu vývoji Meissner uvádí: „Nové vedení jednoznačně souhlasí s pokračováním v kurzu, který jsme nastoupili v roce 2010. Kromě několika otázek budeme realizovat myšlenky, které za tímto programem stojí. Zaměření naší kanceláře je přitom jednoznačné: Jsme mezinárodní, pracujeme pro koncerny, velké a středně velké finanční instituce a společnosti z veřejného sektoru. Spojujeme desetiletí průmyslové odbornosti a poradenství vysoké kvality, které poskytují zkušení partneři. A při všem, co děláme, jsme hlavně a především experti v odvětvích a sektorech, ve kterých poskytujeme poradenství.“

Raimund Cancola, vedoucí partner TaylorWessing pro střední a východní Evropu, se těší na spolupráci s Andreasem Meissnerem v rámci mezinárodního managementu, ve kterém oba působí: „Andreas Meissner již dlouhou dobu spolupracuje s německou pobočkou TaylorWessing a v minulosti na sebe vzal několik úkolů z oblasti managementu. Je spoluzodpovědný za mezinárodní strukturu TaylorWessing v její dnešní podobě a může s námi pokračovat na naší úspěšné společné cestě.“

Informace pro média:

O TaylorWessing e|n|w|c Advokáti
TaylorWessing je mezinárodní advokátní kancelář poskytující kompletní servis klientům
v celosvětově nejdynamičtějších odvětvích. K poradenství našim klientům přistupujeme cílevědomě a pomáháme jim uspět tím, že o jejich obchodních záležitostech přemýšlíme inovativně.

Naše zaměření na odvětví zítřka nám umožňuje rozvíjet odborné znalosti směřující
k vedoucímu postavení na trhu:

• Technologie, média a komunikace
• Zdravotnictví
• Energetika a životní prostředí
• Finanční instituce a služby

V TaylorWessing jsme hrdí na naši pověst pokrokové firmy. Podporujeme naše klienty všude tam, kde chtějí podnikat. Našich 23 kanceláří po celém světě nejsou pouze symbolickými úřady; mísí to nejlepší ze znalostí místního komerčního, průmyslového a kulturního prostředí s mezinárodní zkušeností, což jim umožňuje poskytovat proaktivní, integrované řešení pro naše klienty.

Stance Communications, s.r.o.
Michaela Moučková
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 513 052
E-mail: michaela.mouckova@stance.cz