Anywhere odstartovala TOGAF ROADSHOW po vysokých školách

PRAHA, 17. března 2010 —  Společnost Anywhere s.r.o., poskytovatel softwarových řešení a konzultačních služeb v oblasti IT, zahájila v pondělí 15. března na půdě Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni svou TOGAF ROADSHOW. Série přednášek napříč Českou republikou přiblíží studentům technických a ekonomických oborů se zaměřením na IT metodiku TOGAF, mezinárodně uznávaný rámec pro řízení Enterprise Architektury.

Studenti ZČU se jako vůbec první mohli zúčastnit přednášky „TOGAF 9 – mezinárodně uznávaný rámec pro řízení Enterprise Architektury“, která se konala v rámci TOGAF ROADSHOW společnosti Anywhere. Roadshow bude nyní pokračovat do Prahy, Pardubic a Brna.

„Roadshow společnosti Anywhere přináší studentům vysokých škol především důležitý kontakt s praxí a aktuálními trendy v současné podnikové architektuře,“ říká Andrew Tomsky, Enterprise Architekt konzultant společnosti Anywhere, který vede přednášky v rámci TOGAF ROADSHOW, a dodává: „Během přednášek se snažím studenty zapojit do diskuse a vtáhnout je do skutečného světa, který je čeká po absolvování vysoké školy. Účast studentů, profesorů a IT pracovníkůplzeňské univerzity nám ukazuje, že jdeme správnou cestou a o naše přednášky je zájem.“

Dalšími místy konání TOGAF ROADSHOW jsou:

  • Vysoká škola chemicko-technologická v Praze - 19.3.
  • Vysoká škola ekonomická v Praze – 22.3.
  • Univerzita Pardubice – 24.3.
  • Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze – 29.3.
  • Vysoké učení technické v Brně – 2.4.
  • Unicorn College – v týdnu 5. - 9. 4.

Během přednášek se studenti mimo jiné seznámí historií a vývojem metodiky TOGAF, principy dohledu a řízení podnikové architektury, metodou ADM (metoda pro vývoj, implementaci a údržbu podnikové architektury) nebo se základy podpory podnikové architektury (řízené repositáře a metamodely). Posluchačům stačí základní znalosti IT a povědomí o řízení IT

Informace pro média:

O metodice TOGAF
TOGAF je mezinárodně uznávaný rámec pro řízení Enterprise Architektury ve společnostech. Jedná se o metodiku, která popisuje způsob, jak strategicky a dlouhodobě řídit a plánovat IT Architekturu ve společnosti v kombinaci s praktickou metodou vývoje konkrétního řešení v rámci IT.
Metodika byla vyvinuta nezávislou organizací The Open Group, která spojuje dodavatele a odběratele IT, vládní odborníky i zástupce akademického sektoru. Původně vychází z architektonického rámce TAFIM (Technical Architecture Framework for Information Management), který vyvinulo Ministerstvo obrany USA. To dalo své svolení, aby mohl být dále vyvíjen a v roce 1995 vznikla první verze TOGAF, který se neustále vyvíjí a rozšiřuje. V roce 2009 byla představena zatím poslední verze TOGAF 9.
Společnost Anywhere s.r.o. získala jako jediná česká firma akreditaci na TOGAF. Zároveň se stala členem skupiny The Open Group a exkluzivně školí a přednáší o metodice TOGAF 9 v českém jazyce.

O Andrew Tomskym
Andrew Tomsky je Enterprise Architekt konzultant společnosti Anywhere. Dříve pracoval několik let jako manažer konzultant ve společnosti PricewaterhouseCoopers a předtím působil v jedné z největších finančních skupin na světě – Royal Bank of Scotland. Enterprise Architektuře se věnuje již několik let.

O společnosti Anywhere
Anywhere s.r.o. je konzultační společnost dodávající služby a softwarová řešení. Anywhere je předním dodavatelem informačních technologií a služeb v oblastech Business Intelligence, datových skladů, správy a monitoringu databází, vývoje, mobilních a enterprise architecture řešení.
Další informace o společnosti Anywhere najdete na www.anywhere.cz.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Petr Pluháček
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 725 837 673
E-mail: petr.pluhacek@stance.cz