ARAMARK otevřel samostatnou divizi pro zdravotnictví

Praha 19. ledna 2012 – Společnost Aramark, s.r.o., zabývající se poskytováním stravovacích služeb, otevřela samostatnou divizi Health Nutrition System (HNS) pro zdravotnické subjekty, čímž potvrdila dlouhodobý růst v tomto segmentu. Cílem divize je integrovat stravovací služby nejen pro nemocnice, ale i pro centra následné péče nebo pro poskytovatele sociálních a pečovatelských služeb. V příštích letech by se působnost divize měla rozšířit i na doplňkové služby, jako je například transport pacientů nebo prádelní servis. 

     
Společnost Aramark, s.r.o., poskytuje stravování nemocnicím již od roku 1997 a v České republice dnes zajišťuje služby pro 12 významných zdravotnických zařízení. Vytvoření samostatné české nemocniční divize HNS je odpovědí na dynamicky se vyvíjející trh s gastronomickými službami ve zdravotnictví.

„Vytvoření této nové divize je důležitým momentem v historii naší společnosti. Díky sloučení jednotlivých úseků pod jednu centrální divizi můžeme pružněji reagovat na potřeby zákazníka a přicházet s inovacemi rychleji než konkurence. Během krátkého působení divize jsme modernizovali například službu Meals on Wheels, což je individuální rozvoz jídel pro klienty sociálních služeb. Po vzoru našich evropských poboček bychom časem chtěli nabídnout nemocnicím i další doplňkové služby. Zařazením těchto služeb pod jednu divizi mohou nemocnice ušetřit řádově desítky procent,“ říká o divizi Josef Svoboda, generální ředitel společnosti Aramark.  
 
Česká divize HNS v současnosti zaměstnává 300 lidí a její hlavní kompetencí je spravování jednotlivých restauračních provozů, rozvoz jídel, ale také nutriční poradenství a vzdělávací služby v oblasti stravování.

V letošním roce plánuje Aramark v rámci HNS několik novinek. Jedná se především o zavádění vlastního elektronického objednávkového systému pro nemocnice Nemox, který šetří náklady a je upravován jednotlivým klientům na míru. Společnost dále plánuje obsadit pozici hlavního nutričního terapeuta, který bude dohlížet na optimální skladbu jídel ve všech provozovnách pod HNS. Před dokončením je také koncept nadstandardní stravy pro pacienty.

Podle posledních prognóz bude i letos počet nemocničních lůžek klesat. Dá se ale očekávat, že tlak na úspory a efektivitu nemocnic a ostatních poskytovatelů zdravotní péče nám pomůže k novým obchodním příležitostem,“ uzavírá výhled pro letošní rok Josef Svoboda. 

V rámci americké mateřské společnosti Aramark má divize HNS historicky významné postavení. Nejsilnější je v oblasti severní Ameriky, kde zabezpečuje služby pro prestižní lékařská centra a nemocnice, velký rozmach zaznamenaly také lokální evropské divize především v Německu, Belgii, ve Velké Británii a Španělsku.


Informace pro média:

O společnosti
Společnost Aramark, s.r.o., byla založena v roce 1992 a v současnosti je druhým největším poskytovatelem stravovacích služeb v České republice. Zaměřuje se především na závodní a podnikové stravování, stravovací služby zajišťuje i pro nemocnice a armádu ČR. Poskytuje také komplexní cateringové služby a provozuje síť potravinových automatů. Ve stravovacích službách zaměstnává více než 1100 zaměstnanců.

Společnost Aramark, s.r.o., je dceřinou pobočkou amerického holdingu Aramark Co. Provozovny má kromě České republiky ve dvaceti dalších zemích světa na čtyřech kontinentech. Aramark Co. zaměstnává 260 tisíc zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 12 miliard USD.  


 

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Jan Rybář
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 602 141 313
E-mail: jan.rybar@stance.cz