Benefiční večer Zpět do školy vynesl více než tři sta padesát tisíc korun pro UNICEF

Ostrava, 3. září 2014 – V ostravské multifunkční aule GONG se v úterý uskutečnila benefice pro Dětský fond OSN – UNICEF ČR nazvaná Zpět do školy. V průběhu slavnostního večera, kterého se zúčastnili Patrik Eliáš, Michal Viewegh nebo Jitka Čvančarová, UNICEF získal prostřednictvím příspěvků partnerských firem více než 350 tisíc korun. Výtěžek bude sloužit k podpoře vzdělávacích programů pro děti, které nemají přístup ke vzdělání. Exkluzivním partnerem akce byla společnost Ridera, generálními partnery Marlenka a Aleš Buksa-Buksa and Partners.

„Všem partnerským firmám bych chtěla velmi poděkovat. Zájem o podporu byl obrovský. Velmi nás překvapilo, kolik firem přijalo problematiku vzdělávání dětí za svou a stalo se partnery benefičního večera," říká Pavla Gomba, ředitelka UNICEF ČR.

Večerem provázeli Jitka Čvančarová a Karel Voříšek. Diváci si kromě rozhovoru s Patrikem Eliášem a Michalem Vieweghem mohli vychutnat také vystoupení Martina Chodúra s kapelou nebo Petra Bendeho a přehlídku modelů návrhářky Soni Hlaváčkové. Benefiční večer se uskutečnil pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka a jeho manželky Martiny.

„Jsem velmi rád, že tato charitativní akce získala takovou podporu ze strany firem. Překvapilo mě, že se hned napoprvé setkala s velkým ohlasem. Je to důkaz, že zdejší občané nejsou lhostejní k problémům jiných. Budeme se snažit, aby spolupráce s UNICEF v Moravskoslezském kraji pokračovala i nadále," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Pro více informací kontaktujte:

Hana Jandová, UNICEF ČR
tel: 724 047 520
e-mail: hjandova@unicef.cz

O UNICEF

UNICEF (Dětský fond OSN) pracuje ve více než 190 zemích světa, kde dětem pomáhá přežít a podporuje jejich všestranný rozvoj, od narození až do dospělosti. UNICEF dětem zajišťuje zdravotní péči, výživu, pitnou vodu a hygienu, základní vzdělání pro všechny chlapce i dívky a ochranu před násilím, zneužíváním a riziky nemoci AIDS. Největší část pomoci směřuje do těch částí světa, kde je situace dětí nejtíživější – do rozvojových zemí a do oblastí zasažených přírodní nebo válečnou katastrofou. Práce UNICEF je financována výhradně z dobrovolných příspěvků, přičemž na programy pomoci jde 85 procent ze získaných prostředků.