Bezpečné cestování na dovolenou zajistí pravidelné zastávky a kvalitní občerstvení

V době nadcházejících dovolených je automobil stále více oblíbeným způsobem cestování. Především v létě, kdy rodiny s dětmi, páry i jednotlivci vyrážejí na delší trasy za poznáním a odpočinkem po České republice, ale i do zahraničí. Časté přestávky, pravidelný přísun jídla a tekutin jsou hlavními faktory, které je třeba si bedlivě hlídat. Komfortní a jednoduché řešení v takových situacích poskytují čerpací stanice LUKOIL se svou pestrou škálou služeb a nízkou cenou nabízeného paliva.

Mnohdy je v úporných vedrech ve stísněném prostoru automobilů těžké zajistit, aby se nejen řidič ale i spolucestující cítili pohodlně a plně se soustředili na jízdu. Cestování s dětmi či domácími mazlíčky, kterým je potřeba se věnovat, špatná klimatizace a vidina brzkého příjezdu do finálního místa jsou nejčastějšími faktory, které mohou zapříčinit nemalé problémy. Důležité je myslet i na pravidelné doplňování paliva, které se leckdy může prodražit. Každý řidič by měl znát tyto hlavní pravidla pro cestování:

1. Správné naplánování cesty
o Při plánování rozhodně nezapomeňte na přestávky na doplnění paliva. Levné a kvalitní palivo nabízí čerpací stanice LUKOIL po celé České republice, i v zahraničí.

2. Dodržování přestávek
o Přestávky by měly být každé dvě – tři hodiny, během kterých se posádka vozu důkladně protáhne a načerpá energii na čerstvém vzduchu.

3. Občerstvení
o Dodržování pitného režimu a pravidelný přísun lehkých netučných jídel je jedním z hlavních faktorů pro zdárný dojezd do cíle. Buďte naopak opatrní při konzumaci kávy a energetických nápojů. Nejsou zárukou odstranění únavy.

4. Interiér vozu
o Dostatečné větrání vozidla, případně klimatizování vozidla, tak aby rozdíl teplot byl cca 5, max. 10°C pomůže řidiči více se koncentrovat na jízdu.

5. Hlasitá hudba nebo telefonování
o Proti únavě vám nepomohou.  Raději se zastavte na čerpacích stanicích LUKOIL, kde si můžete na chvíli odpočinout a zotavit se na další cestu.

Ideálním místem, kde se řidiči mohou zastavit, odpočinout si a zároveň si dopřát kvalitní jídlo nebo jiné občerstvení, jsou čerpací stanice LUKOIL. Disponují nejen útulnými koutky, kde si může každý v klidu odpočinout, ale také PANOS občerstvovacími koutky, které nabízí čerstvé sendviče, pannini, i sladké dobroty. Menu obsahuje širokou škálu jídel šitou přímo na míru českému zákazníkovi, kterou zkušený personál připraví z čerstvých surovin, čímž je zaručena ta nejvyšší kvalita.

„Čerpací stanice LUKOIL nabízí řidičům paliva za nízkou cenu i nadstandardní servis, který po nás požadují a jsou pro ně klíčové. Klidné a čisté zázemí s PANOS občerstvovacími zónami převzaté z Belgie, lahodná káva, přátelská atmosféra a volný přístup na internet prostřednictvím wi-fi je naší konkurenční výhodou,“ řekl Petr Bednář, marketingový manažer společnosti LUKOIL Czech Republic s. r. o.

Občerstvovací zóny PANOS, pocházející z Belgie, jsou zaváděny exkluzivně na čerpací stanice LUKOIL od roku 2010. Kromě klasické nabídky zde zákazníci mohou nalézt i speciální letní nabídku sendvičů s  řízkem, hovězím masem nebo sekanou.

„Pro nadcházející letní sezónu jsme vytvořili nabídku několika sendvičů, které preferují naši čeští zákazníci. Jsou chuťově výborné, vyrobené z  kvalitních surovin a navíc za příznivou cenu. A protože se snažíme přinést našim zákazníkům k naší letní nabídce ještě něco navíc, rozdistribuujeme 90 000 slevových kupónů v ceně 10 Kč. Ty pak budou naši zákazníci moci uplatnit při nákupu občerstvení z letní nabídky,“ dodává Petr Bednář.

Čerpací stanice LUKOIL totiž nenabízí jen rozmanité služby, ale také kvalitní pohonné hmoty za nízké ceny na 43 místech České republiky. Další užitečné informace na cesty jsou k dostání na webových stránkách www.lukoil.cz, kde si můžete stáhnout mobilní aplikaci „Cestujeme s Lukoilem“. Díky ní rychle a přehledně naleznete nejbližší čerpací stanici, zjistíte aktuální cenu paliva a spočítáte si průměrnou spotřebu vašeho automobilu.

 

Stance Communications, s.r.o.
Dana Bratánková
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 736 768 499
E-mail: dana.bratankova@stance.cz