Brány pivovaru Ferdinand se otevřou návštěvníkům

Benešovský pivovar Ferdinand připravil pro milovníky zlatavého moku na 31. května od 14 do 20 hodin den otevřených dveří s názvem Sváteční posezení u piva. Návštěvníci se mohou těšit nejen na prohlídku areálu či bohaté občerstvení, ale čeká na ně i doprovodný program, který potěší je i jejich ratolesti.

Prohlídky areálu pro skupinky o 15 lidech budou probíhat od 14 do 18 hodin, každých 30 minut. „Rozhodli jsme se nabídnout široké veřejnosti možnost nahlédnout do zákulisí přípravy piva a seznámit ji tak s tímto u nás nejoblíbenějším nápojem z trochu jiné stránky,“ poodhaluje sládek pivovaru Ferdinand Jaroslav Lebeda záměr akce.
Návštěvníci si budou moci vybrat i ze široké nabídky občerstvení. Z bohatého sortimentu pivovaru Ferdinand bude možné zakoupit všech šest speciálů či nealkoholické pivo, ale také ochutnat tamní limonádu z přírodních sirupů. Všechny druhy piva budou k dispozici i v kvasnicové nefiltrované formě s živými pivními kvasnicemi. Ti, kdo by si rádi odnesli některý ze zdejších produktů s sebou domů, si budou moci pořídit dárkové balení o 7 kusech. „Věříme, že z naší nabídky si vybere skutečně každý a naše skutečné pivo ocení sváteční pijani i fajnšmekři,“ dodává Lebeda.
Organizátoři nezapomněli ani na kulturní program. Odpoledne všem zpříjemní hudební produkce. Na památku příjemně stráveného odpoledne si mohou návštěvníci pořídit některý z četných upomínkových předmětů pivovaru.
V Praze 16. května 2013

Informace pro média:

Pivovar se sídlem v Benešově byl založen roku 1897 arcivévodou Františkem Ferdinandem d’Este a dnes je ryze českou akciovou společností bez zahraniční spoluúčasti. Pivovar respektuje původní receptury vaření piva s použitím českého sladu vlastní výroby a žateckého chmele, pomocí klasické technologie s otevřeným spodním kvašením a dokvašováním v ležáckých sklepích. Pivovar vyrábí okolo 25 tis. hektolitrů piva ročně. Produkuje celkem sedm druhů piv od nealkoholického až po speciály. Obchodní politika se zaměřuje především na domácí region a dále na exportní trhy. Součástí pivovaru je i humnová sladovna, která vyrábí ročně cca 2 tisíce tun sladu určeného pro vlastní spotřebu i prodej dalším pivovarům. Více informací se dozvíte na www.pivovarferdinand.cz

Stance Communications, s.r.o.
Jiří Kaňa
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 721 331 593
E-mail: jiri.kana@stance.cz