Bývalá ministryně spravedlnosti Slovenska posiluje slovenský tým TaylorWessing e|n|w|c Advokáti

Do TaylorWessing e|n|w|c Advokáti nastupuje bývalá dvojnásobná ministryně spravedlnosti Slovenska. Lucia Žitňanská se tak stala novým členem bratislavského týmu advokátní kanceláře, která má své pobočky i v Praze a Brně. Jejím zaměřením bude korporátní právo, právo hospodářské soutěže a insolvenční právo. „Po mých vzdělávacích aktivitách a následně politické kariéře ministryně spravedlnosti se těším, že se vrátím k původnímu povolání právníka,“ vysvětluje Žitňanská své rozhodnutí vstoupit do mezinárodní advokátní kanceláře.

Expert v oblasti hospodářského práva
S ohledem na výbornou znalost slovenského právního systému, jejích teoretických znalostí vyplývající z vědecké práce a dlouholetého působení na univerzitě partner kanceláře Andrej Leontiev očekává, že bude cenným přírůstkem k dalšímu rozvoji firmy: „S Lucií Žitňanskou jsme v minulosti již několikrát spolupracovali. Vážíme si jí jako skutečně velké osobnosti hospodářského práva.“

Lucia Žitňanská absolvovala studium práv na Univerzitě Komenského v Bratislavě. V letech 2002-2006 působila jako docentka na katedře obchodního, finančního a hospodářského práva, stejně tak jako státní tajemník Ministerstva spravedlnosti Slovenské republiky. Od února do července 2006 a poté znovu mezi lety 2010 až 2012 byla slovenskou ministryní spravedlnosti.

Strategie růstu pokračuje
Spojení s renomovanými odborníky jako je Lucie Žitňanská pro TaylorWessing e|n|w|c Advokáti znamená další krok v naplňování strategie náboru významných osobností, mj. s cílem zabezpečit růst. Od fúze s TaylorWessing v květnu 2012 se tým rozrostl o 15 právníků, z nichž 6 jsou partneři a společníci. Během tohoto období se nejvíce rozrostla kancelář ve Varšavě. „Během příštího roku není naším plánem pouze růst v rámci našich stávajících poboček. Máme v úmyslu expandovat na další konkrétní trhy ve střední a východní Evropě a založit nové pobočky,“ uzavírá Raimund Cancola, International Managing Partner TaylorWessing e|n|w|c Advokáti.

Informace pro média:

Taylor Wessing je přední mezinárodní advokátní kancelář. Svým klientům nabízí na míru přizpůsobená inovativní řešení, která jim pomohou dosáhnout jejich ambiciózních cílů. Téměř 900 právníků v 22 kancelářích v Evropě, na Středním východě a v Asii nabízí společnostem z celého světa integrované právní poradenství ve všech oblastech národního a mezinárodního obchodního práva. Kancelář má zvláštní odborné znalosti v oblasti práva obchodních společností, finančního práva, nemovitostí, duševního vlastnictví a soukromého vlastnictví. Taylor Wessing má také rozsáhlé zkušenosti v oblasti poradenství pro klienty v Severní Americe, Brazílii a Indii.

Taylor Wessing se zaměřuje na odvětví zítřka: technologie, média a telekomunikace, zdravotnictví a přírodní vědy, nemovitosti a infrastrukturu, energii a životní prostředí a finanční instituce a služby. Zejména celosvětově uznávané odborné znalosti v oblasti ochrany práv duševního vlastnictví podtrhují sílu v oblasti znalostních odvětví. Více informací se dozvíte na www.taylorwessing.com.

Stance Communications, s.r.o.
Jiří Kaňa
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 721 331 593
E-mail: jiri.kana@stance.cz