Češi vybírají čerpací stanici primárně podle ceny a kvality

Praha, 7. května 2013 – Místo tankování svého vozu vybíráme nejčastěji podle ceny, vyplývá to z výzkumu společnosti LUKOIL, ve kterém se zaměřila na české řidiče a jejich kritéria při výběru čerpacích stanic. Cenu jako klíčový faktor uvedlo na prvním místě téměř 90 % respondentů, na druhém místě byla předchozí zkušenost a kvalita paliva (85 %) a třetí byla snadná dostupnost od domova (80 %). Čerpací stanice LUKOIL, které jsou známé svými dlouhodobě nízkými cenami, pro své zákazníky připravily speciální akci – každé úterý bude cena paliv ještě výhodnější.

Průzkum společnosti LUKOIL dále ukázal, že český řidič zaplatí za pohonné hmoty přibližně 3 000 Kč měsíčně a proto je pro něho nízká cena nejdůležitějším aspektem v momentě, kdy potřebuje natankovat. Význam ceny vzrostl v porovnání s předchozím rokem o 5 % a Češi stále více přemýšlejí nad tím, kde budou tankovat. Reakcí na tento fakt jsou i populární internetové srovnávače cen paliv, kde jsou ceny lehce dohledatelné.

„Jedním z našich pilířů je dlouhodobě nízká cenová politika a kvalita paliv a služeb. Proto se snažíme řidičům nabídnout co nejlépe dostupné a kvalitní pohonné hmoty na 42 čerpacích stanicích. Z průzkumu vyplynulo, že 30 % řidičů tankuje pohonné hmoty jednou týdně, proto nyní chceme zákazníkům umožnit ještě levnější tankování prostřednictvím atraktivní promoce, která poběží na čerpacích stanicích každé úterý“ komentuje Petr Bednář, marketingový manažer společnosti LUKOIL Czech Republic s. r. o. 

Nízké ceny paliv nabízí čerpací stanice LUKOIL po celé České republice a zákazníkům
nabízejí možnost získat slevu na pohonné hmoty. Akce s názvem „V úterý den supercen, natankujte na týden!“ probíhá každé úterý až do 4. června na čerpacích stanicích LUKOIL. 

Informace pro média:

Více informací naleznete na stránkách www.lukoil.cz.

Stance Communications, s.r.o.
Dana Bratánková
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 736 768 499
E-mail: dana.bratankova@stance.cz