Český tým vítězem mistrovství Evropy v go

Čeští hráči go obsadili první místo na mistrovství Evropy v polském Olštýně. Na šampionátu porazili soupeře z Maďarska a Ukrajiny a remizovali s loňskými vítězi z Ruska. Tým ve složení Ondřej Šilt, Jan Hora, Lukáš Podpěra, Jan Prokop a Vladimír Daněk si tak připsal další výrazný úspěch v nejstarší strategické deskové hře na světě, když obstál v turnaji, kterého se účastnilo 30 týmů z celé Evropy. K dlouholetým podporovatelům a propagátorům této hry u nás patří také cestovní kancelář China Tours.

Vítězství v turnaji, kde český tým loni získal stříbrnou medaili, předcházely nečekané komplikace. „Kvůli chybě časomíry museli naši hráči jednu z předchozích partií opakovat. Český tým však potvrdil, že v této hře patří ke špičce, a můžeme se tak radovat z vítězství,“ popisuje průběh turnaje RNDr. Miloš Podpěra, ředitel CK China Tours.

Mistrovství Evropy v go se konalo ve dnech 26. a 27. července v rámci Evropského kongresu go, který se konal až do 11. srpna na půdě Warminsko-Mazurské univerzity v Olštýně.

Informace pro média:

Go (čínsky wej-čchi/weiqi, korejsky baduk) je nejstarší strategická desková hra na světě. Vznikla před více než 4000 lety v Číně, později se rozvíjela v Japonsku jako součást umění samurajů. Cílem hry s jednoduchými pravidly a obrovským množstvím kombinací je získání území a soupeřových kamenů. Go dnes hraje ve světě více než 60 milionů lidí. Čeští reprezentanti patří k evropské špičce.


China Tours je cestovní kancelář zaměřená na poznávací zájezdy do Asie. Vznikla v roce 2001, zkušenosti v cestovním ruchu ale sbírá již od roku 1991. China Tours je členem profesního sdružení Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK ČR) a mezi její hlavní zásady patří organizování zájezdů v malých skupinkách, kvalitní průvodci a originální programy. Více na www.chinatours.cz.

Stance Communications, s.r.o.
Jiří Kaňa
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 721 331 593
E-mail: jiri.kana@stance.cz