Cesta mladé plavkyně za dobrodružným snem začala, pokoří Gibraltarský průliv?

Praha, 25. června 2014 – Lucie Leišová, teprve osmnáctiletá studentka z Příbrami, se včera vydala z pražského letiště Václava Havla na cestu za dobrodružným snem – přeplaváním Gibraltarského průlivu. V dosažení cíle jí pomáhá i program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, který podporuje mladé lidi na cestě za jejich sny a osobním rozvojem. Lucie Leišová by se tak i s pomocí uvedeného programu brzy mohla stát nejmladší Češkou, která tento náročný cíl zdolala.

Lucie Leišová se dnes vypravila na cestu k Gibraltarskému průlivu, který se chystá na začátku července pokořit. V doprovodu týmu zahrnujícího několik blízkých přátel odletěla z Prahy do španělského města Malaga, kde ji na místě čekají zástupci agentury Asociación De Cruce A Nado Del Estrecho De Gibraltar, kteří asistují sportovcům při přeplavání Gibraltarského průlivu. Ti jí budou v průběhu náročného úkolu pomáhat a zajistí také podmínky pro nezbytnou přípravu na místě. Plavkyni čeká aklimatizace a také trénink v moři i v bazénu, aby si zvykla na středomořské podmínky.

„Přiznávám, že odjíždím se smíšenými pocity, řekla bych 50 na 50. Určitě se moc těším a mám radost, že se až dosud všechno dařilo a já mohu odjet za dobrodružstvím. Zároveň cítím určitou zdravou obavu z toho, co mě čeká,“ říká Lucie Leišová.

Gibraltarský průliv si osmnáctiletá studentka, která má na svém kontě řadu plaveckých úspěchů, zvolila za svůj cíl právě pro jeho náročnost. Přeplavání přibližně 20 km širokého průlivu a příprava na něj si žádá i značné finanční náklady. Polovinu z nich pomohl uhradit program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Informace pro média:

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh’s International Award, zkráceně DofE) je prestižní vzdělávací program pro mládež, který založil v roce 1956 britský princ Philip, vévoda z Edinburghu. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa. V České republice ho spravuje obecně prospěšná společnost The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation.

Posláním této společnosti je podpora mladých lidína cestě k samostatnosti, sebevědomí, budoucímu uplatnění i sociálnímu cítění. Program DofE je určen mladým lidem od 14 do dovršení 25 let. Je postaven na čtyřech klíčových oblastech, do kterých se mladí lidé zapojují: rozvoj talentu, dobrovolnictví, sport a dobrodružná expedice. V ČR účastníci v rámci dobrovolné činnost věnují ročně 30 000 hodin komunitě a potřebným.

Do programu je v tuzemsku v současné době zapojeno více než 600 mladých lidí a bezmála 250 dobrovolných mentorů, kteří jim na jejich cestě pomáhají. Program DofE podporují patroni, mezi které patří mimo jiné herec Marek Eben, rybář Jakub Vágner, horolezkyně Klára Poláčková, herec Petr Forman nebo cestovatel Dan Přibáň.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Ondřej Šafář
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 725 837 673
E-mail: ondrej.safar@stance.cz
DofE_2014-06_Silver_Bronze_CeremonyDofE_2014-06_Silver_Bronze_Ceremony_2Lucie Leišová