Čeští dodavatelé mají možnost setkat se s nákupčími z Německa

Praha, 29. května 2014 – České firmy budou moci již počtvrté nabídnout své výrobky nákupčím významných německých firem. Umožní jim to akce Sourcing Day Tschechien, která se uskuteční 5. června v Plzni a kterou pořádá agentura CzechTrade.

„Akci organizujeme  už čtvrtým rokem a možnost setkat se během jednoho dne s větším počtem firem vyhovuje nejen českým dodavatelům ale i německým nákupčím. Obě strany tak ušetří čas a tuzemské firmy se setkají s lidmi, ke kterým by se za běžných okolností dostaly jen stěží. Účast na předchozích ročnících přinesla českým firmám kontrakty v řádech desítek milionů,“ říká Milan Ráž, generální ředitel CzechTrade.

Akce Sourcing Day Tschechien se zúčastní přibližně 70 českých firem, které se budou prezentovat zástupcům německých společností, jako je Continental, Tetra Pak nebo výrobce agregátů Henkelhausen. Čeští účastníci mohou akci využít i k setkání s konzultanty CzechTrade či pracovníky německé kanceláře CzechTrade v Düsseldorfu.

V roce 2013 agentura CzechTrade zprostředkovala 4132 exportních příležitostí.

Více informací je k dispozici na adrese www.czechtrade.cz

Informace pro média:

O CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze tří odstupňovaných balíčků služeb, zvolit konkrétní službu či se připojit k Exportnímu klubu. V současnosti agentura CzechTrade spolupracuje se zahraničními kancelářemi v 39 zemích.
www.czechtrade.cz

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz