CzechTrade pomáhá českým firmám s hledáním příležitostí na ruském trhu

Praha, 10. února 2014 – Rusko patří mezi prioritní země pro český export, pro úspěch na tamním trhu je však nezbytná znalost jeho specifik. Firmy, které plánují rozšířit své působení do této země, se mohou 17. února od 13 hodin zúčastnit semináře o obchodování s Ruskem a setkat se s vedoucími zahraničních zastoupení Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky v Jekatěrinburgu a Petrohradu. Akce proběhne v zóně Ministerstva průmyslu a obchodu v Olympijském parku na Letné. Účast na semináři je zdarma a přihlášky lze podávat do 11. února.

„Ruský trh ještě není nasycený a české výrobky mají v zemi velmi dobrou pověst. Aby byl vstup tuzemských firem na tamní trh úspěšný, je třeba je dopředu dobře připravit na jeho specifika. Proto jsme využili zájmu o Rusko v souvislosti se Zimními olympijskými hrami v Soči a rozhodli se seznámit české firmy s příležitostmi a možnými nástrahami podnikání v Rusku v průběhu her na různých akcích zde na Letné, včetně této,“ říká Jiří Mašata, vedoucí oddělení zemí Společenství nezávislých států Ministerstva průmyslu a obchodu.

Program semináře zahájí ve 13 hodin zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu. S příležitostmi pro český export v Rusku návštěvníky seznámí vedoucí zahraničních zastoupení MPO Olga Holobradá, působící v Jekatěrinburgu, a Martin Hlavnička z Petrohradu. Po krátké přestávce budou oba zahraniční pracovníci návštěvníkům k dispozici pro individuální konzultace. Kromě vystupujících bude na místě k dispozici také zástupce agentury CzechTrade.

„Věříme, že o osobní setkání se zahraničními pracovníky MPO bude ze strany českých firem velký zájem. V případě, že by se někteří zájemci nemohli semináře z časových důvodů zúčastnit, mohou se na základě předchozí domluvy s Olgou Holobradou a Martinem Hlavničkou setkat v jiném termínu,“ dodává Milan Ráž, ředitel sekce služeb pro exportéry agentury CzechTrade.

Vedoucí zahraničního zastoupení v Jekatěrinburgu Olga Holobradá bude v zóně Ministerstva průmyslu a obchodu přítomna od 8. do 16. února. Vedoucí zahraničního zastoupení v Petrohradu Martin Hlavnička bude zájemcům k dispozici od 17. do 23. února.

Program:
12:30 Registrace účastníků
13:00 Úvodní slovo  Zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR
13:15 Příležitosti pro český export v Rusku
           Martin Hlavnička, vedoucí zastoupení MPO v Petrohradu
           Olga Holobradá, vedoucí zastoupení MPO v Jekatěrinburgu
14:00  Přestávka
od 14:15 Individuální konzultace s vedoucími zahraničních zastoupení

Informace pro média:

O CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze tří odstupňovaných balíčků služeb, zvolit konkrétní službu či se připojit k Exportnímu klubu. V současnosti agentura CzechTrade spolupracuje se zahraničními kancelářemi v 41 zemích.
www.czechtrade.cz

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz