Do Volksbank CZ nastoupila Lucie Nováková

Tým oddělení Export and Trade Finance Volksbank CZ se v  květnu rozrostl o Lucii Novákovou, která bude v nově vybudovaném oddělení zodpovědná za vytváření vhodných podmínek a hledání příležitostí pro rozvoj exportního financování. Svůj největší přínos pro Volksbank CZ vidí právě v praktických zkušenostech s exportním financováním.

„Věřím, že se nám s kolegou Pavlem Svěrákem podaří vybudovat úsek exportního financování tak, abychom byli konkurenceschopní v této oblasti. Vím, že to nebude lehké, ale velmi se na to těším,“ sděluje ke svému příchodu do Volksbank Lucie Nováková.

Lucie Nováková pracovala před nástupem do Volksbank CZ krátce jako poradce pro korporátní klientelu v Raiffeisenbank, a.s., kde zodpovídala především za poskytování kompletních bankovních služeb korporátním klientům a za akvizice. V letech 2001–2011 působila ve společnosti Alta, a. s., kde se z pozice vedoucí financování propracovala až do top managementu firmy a v letech 2007–2011 byla její finančně ekonomickou ředitelkou. Na starosti měla zejména ekonomické řízení společnosti, která měla v té době 125 zaměstnanců a dosahovala obratu 9 mld. korun, a komunikaci s bankovním sektorem. Bohaté zkušenosti z oblasti bankovnictví Lucie Nováková získala již na začátku své kariéry v Bank Austria Creditanstalt Czech Republic, a.s., kde pracovala v letech 2000–2001 jako osobní finanční poradkyně pro privátní VIP klientelu, a dále pak v letech 1996–2000 v Investiční a poštovní bance, a.s., v níž byla zaměstnána jako odborná úvěrová pracovnice pro firemní klienty. 

Lucie Nováková vystudovala Stavební fakultu Vysokého učení technického v Brně, obor ekonomika a řízení. Plynně hovoří anglicky a rusky. Je aktivní členkou Moravské asociace podnikatelek a manaže-rek. 

Ve volném čase se ráda věnuje cestování, rekreačnímu jachtingu, turistice a sportu.

Informace pro média:

Mise Volksbank CZ v oblasti personalistiky

Volksbank CZ dlouhodobě uplatňuje individuální přístup jak ke svým klientům, tak i k zaměstnancům. Jsme banka s budoucností. Díky tomu, že patříme mezi středně velké banky, mají naši zaměstnanci i jejich kariérní úspěchy lepší možnost vyniknout

Volksbank CZ, a.s.

Volksbank působí na českém trhu od roku 1993 a je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro občany, malé a střední firmy, obce a města, stejně jako bytová družstva, developerské společnosti a subjekty ze zemědělského sektoru.

Svým klientům pomáhá získat více ze svých peněz, a tím dělat jejich život finančně jednodušším. Poskytuje srozumitelné finanční a bankovní poradenství se špičkovou osobní péčí pro klienty. Tímto krokem vrací bankovnictví jeho původní osobní charakter.

Pro více informací kontaktujte:
Volksbank CZ, a.s.
Ing. Lucie Hálová
tiskové oddělení Volksbank CZ, a.s.
Heršpická 5, 658 26 Brno
Tel.: +420 543 525 240
E-mail: halova.lucie@volksbank.cz