Dobrovolníci z Tieto Czech aktivně pomáhají seniorům

Firemní program společenské odpovědnosti může mít mnoho podob. Ve společnosti Tieto Czech si jeho náplň zvolili sami zaměstnanci a jednou z jeho pěti priorit se stala dobrovolnická podpora seniorů. V úterý 22. července proto již podruhé zavítali do Domova pro seniory Zlaté Slunce v Ostravě - Zábřehu, aby zde upravili zahradu a zpříjemnili klientům domova jejich okolí.

„V rámci dobrovolnických aktivit jsme se rozhodli zaměřit na seniory, protože stáří vnímáme jako nedílnou součást života a chceme seniorům pomoci toto období strávit aktivně a v příjemném prostředí,“ říká Eliška Šestáková, Technical Specialist, Unix, Tieto Czech. „S kolegy jsme tentokrát zahradu vypleli, prořezali jsme stromky a upravili terén tak, aby ji zdejší obyvatelé mohli plně využívat,“ dodává.

Možnost zapojit se do pomoci seniorům se u zaměstnanců společnosti Tieto setkala s velkým zájmem. V červnu se podíleli na organizaci olympiády v Domově pro seniory Horní Suchá, který provozuje obecně prospěšná společnost Slezská humanita. Zdejší obyvatelé si tak mohli v průběhu odpoledne zasportovat a také se pobavit spolu s mladými nadšenci z firmy, kteří si uvědomují, jak důležité je pomáhat právě této skupině našeho obyvatelstva.

Podpora dobrovolnických aktivit zaměstnanců v rámci společensky odpovědného programu patří mezi jednu z priorit společnosti Tieto Czech. Jejich konkrétní zaměření si volí sami zaměstnanci. V měsíci květnu již například společně darovali krev a nákupem drobných keramických předmětů z chráněných dílen podpořili Charitu Opava, které společnost Tieto Czech poskytla i prostor pro jednodenní trh přímo ve vestibulu budovy. Nyní se věnují pomoci seniorům. Chystá se také podpora zeleně na Ostravsku a poskytování IT podpory pro neziskové organizace.  

Informace pro média:

Tieto je největší severoevropský dodavatel IT služeb poskytující komplexní služby v oblasti IT pro soukromý i veřejný sektor a služby pro vývoj produktů v oblasti komunikace a moderních technologií. Jako důvěryhodný partner v transformaci IT pomáháme našim zákazníkům přizpůsobit jejich procesy a podnikání požadavkům trhu. V Tietu klademe velký důraz na profesionální růst a výsledky. Společnost Tieto, založená v roce 1968, se sídlem v Helsinkách a čistými tržbami 1,7 miliard eur zaměstnává na 15 000 expertů a působí ve více než 20 zemích světa. Její akcie jsou obchodovány na burze NASDAQ OMX v Helsinkách a Stockholmu.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Ondřej Šafář
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 725 837 673
E-mail: ondrej.safar@stance.cz
Dobrovolníci z Tieto Czech aktivně pomáhají seniorůmDobrovolníci z Tieto Czech aktivně pomáhají seniorům_2Dobrovolníci z Tieto Czech aktivně pomáhají seniorům_3