Dřevostavba? Do měsíce ve svém

Čas jsou peníze. To platilo vždy a v dnešní uspěchané době je to pravda dvojnásob. Pokud plánujete vlastní bydlení a stojíte před rozhodnutím, do jaké stavby se pustit, pak vězte, že jednoznačnou výhodou dřevostaveb je rychlost jejich výstavby. Když si vyberete dům podle svých představ, můžete bydlet doslova v řádu několika týdnů. Samotná výstavba na základovou desku se nepočítá ani v týdnech, ale je otázkou dnů. Panely montované dřevostavby se kompletně sestavují ve výrobním závodě a na místo realizace stavby kamion přiveze již hotové stěny, včetně venkovní fasádní úpravy a připravených elektro i hydro rozvodů. Stěny pak stačí poskládat doslova jako stavebnici a hrubá stavba je hotová. Pokud zvolíte variantu na klíč, připočítejte ještě asi dva týdny na interiérové úpravy a můžete se chystat na stěhování do nového hnízda.

„Rychlou montáž montovaných dřevostaveb zaručuje jejich vysoká předpřipravenost. Výhodou je také suchý proces, díky němuž odpadá nutnost vysychání a vymrznutí stavby, což je u cihlového domu nezbytné,“ říká Marcel Kaštovský, jednatel společnosti ELK, evropského lídra v oblasti dřevostaveb, a dodává: „Protože součástí montážních panelů je elektro i sanitární instalace, samotné realizaci předchází důkladné plánování. Majitel domu musí mít jasno o umístění všech zásuvek a vývodů ještě před zadáním do výroby. Na druhou stranu na stavbě odpadá nutnost dalšího řezání otvorů a dodělávek.“

Tento způsob stavby zaručuje montáž domu ve sjednaném termínu a za fixní náklady. „Pokud domluvený termín nemůžeme dodržet, za každý týden zpoždění hotově zaplatíme,“ říká Kaštovský. „Samozřejmostí je i záruka v souladu s legislativou dané země. V případě České republiky naplňujeme tyto podmínky nad požadovaný rámec a poskytujeme nadstandardní záruku 30 let na nosnou konstrukci a střechu, 3 roky pak na všechny ostatní výkony,“ dodává. 

Díky vysoce kvalitní tepelné izolaci oken, stropů nebo střechy lze u montovaných dřevostaveb dosáhnout vynikajících energetických hodnot, které jednak zvýší komfort bydlení, ale především ušetří jejich majitelům náklady na vytápění.

Informace pro média:

ELK s. r. o.

Rakouský koncern ELK je rodinný podnik s více než třicetiletou historií. V současné době je evropským lídrem v oblasti montovaných dřevostaveb. S výrobními závody v Rakousku a České republice a více než 1 300 zaměstnanci již vytvořil domovy pro více než 40 tisíc zákazníků. ELK je kromě nabídky rodinných domů úspěšný také ve výstavbě komerčních objektů (např. hotely) a staveb občanské vybavenosti, jako jsou vysoké školy nebo mateřské školy.
V České republice zahájila firma ELK s.r.o. svou působnost otevřením výrobního závodu v roce 1989 v Plané nad Lužnicí. Na český trh pak vstoupila v roce 2006 s nabídkou nízkoenergetických montovaných dřevostaveb, srubů a v dalších letech doplnila nabídku o pasivní domy jak v typových řadách, tak s možností individuálních řešení. Domy ELK jsou domy pro život s vysokým standardem, nízkou spotřebou energií a rozsáhlým servisem dostupné pro každého. Domy vyrobené v Čechách v rakouské kvalitě, která je pro ELK prioritou.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
Comfort 117Comfort 143