EzyWay vydává debutové album Maloobchodník

Ostrava, 23. května 2013 – Ostravská popfunková skupina EzyWay vydává své debutové album Maloobchodník. Nahrávka bude k dostání od 3. června na CD v prodejnách Bontonland. Křest alba, na jehož výsledné podobě se podílel známý pražský producent a držitel dvou cen Anděl Boris Carloff, proběhne 6. června v Rock Café na společném koncertě s Markem Ztraceným.

„Album jsme natáčeli ve známém ostravském studiu Citron. S výsledkem jsme velmi spokojení a doufáme, že z písniček na posluchače dýchne skvělá atmosféra, která při natáčení panovala,“ říká o desce Ezdráš „Ezy“ Hýbl, frontman kapely EzyWay, který se na několika písničkách podílel i jako skladatel a textař. „Většina našich skladeb, včetně druhého siglu Maloobchodník, je o lásce. Láska a partnerské vztahy jsou pro život každého velmi důležité. Ne vždy ale máme štěstí,“ dodává k nahrávce Ezy.

Posluchači na nahrávce naleznou 12 písní s českými i anglickými texty. V několika skladbách, např. v písni Shackles, hostuje dětský gospelový sbor ArcelorMittal Gospel, který stál u zrodu skupiny EzyWay. Vlastní tvorba kapely je na CD doplněna i o čtyři coververze písní zahraničních interpretů.  Písničky v živé podobě si fanoušci budou moci poslechnout na několika koncertech na Moravě a ve Slezsku a hlavně na pražském křtu, který proběhne 6. června v klubu Rock Café. Vedle EzyWay se na podium postaví i Marek Ztracený se svou kapelou, novou desku pak pokřtí zpěvák Petr Kolář. Vstupenky na křest jsou k dostání za 155 Kč v předprodeji na baru v Rock Café a za 190 Kč v den koncertu.

Posluchači již mohou znát píseň Vztah na splátky, s níž kapela vyhrála hitparádu nejposlouchanějšího moravského rádia Čas a která zabodovala i v pořadu Mixxxer v hudební televizi TV Óčko. Jako druhý singl skupina vybrala píseň Maloobchodník, ke které v tuto chvíli dokončuje videoklip.

Informace pro média:

O skupině EzyWay
Kapela EzyWay vznikla v roce 2011 v Ostravě. Ve své tvorbě se zaměřuje na pop se silnou inspirací funky, gospelu a R&B. Skupina v současné době dokončuje své debutové album Obchodník. Hudebníci mají za sebou práci na společných projektech, mezi které patří i gospelový sbor tvořený studenty ostravských škol AM Gospel. EzyWay plánuje na podporu svého CD koncerty po celé České republice, v plánu má i účast na letních festivalech. Jejími členy jsou Ezy Hýbl – zpěv; Johnny Rafaj – lídr kapely, kytara; Lukáš Hýbl – bicí; Pavel Kubíček – klávesy; Petr Vyhnálek – basa; Martin Dorazil – kytara.

EzyWay_01EzyWay_02EzyWay_03EzyWay_04EzyWay_05