Historický úspěch motocyklistů CEZ Group HLM Racing Teamu

Praha, 30. května 2008 - Český motocyklový tým CEZ Group HLM Racing team dosáhl historického úspěchu v prvním závodě Poháru UEM (Evropské motocyklové unie) v kategorii Supermono. Na okruhu v nizozemském Assenu  triumfoval  anglický závodník s českou licencí Mike Edwards a poprvé v historii se tak stalo s českým motocyklem značky MALI Jawa.

V deštivém závodě, který se konal ve dnech  24. - 25. 5. 2008, zúročil Edwards své zkušenosti ze seriálu mistrovství světa silničních závodů motocyklů a potvrdil svoji naprostou dominanci z měřených tréninků. Oba totiž vyhrál a dosáhl pole position s náskokem 0,7 vteřiny před zbytkem pole. „V samotném závodě i přes start z boxové uličky po nezbytném přezouvání na „mokré“ pneumatiky se stíhací jízdou propracoval do čela a zvítězil s téměř šestivteřinovým náskokem,“ uvedl manažer týmu Jan Šťovíček. Druhý skončil  Rob Hakvoort (Nizozemsko) a  třetí obhájce titulu Mark Lawes (Velká Británie).

Další jezdec CEZ Group HLM Racing Teamu Libor Kamenický se umístil na bodovaném           11. místě. Třetí týmový jezdec Martin Kamenický po slibném tréninkovém výsledku, po němž si vybojoval 10. místo na startovním roštu, havaroval a závod nedokončil.
Pohár Evropské motocyklové unie se v letošním roce jede v kategorii jednoválcových motocyklů s čtyřtaktním motorem o objemu do 800 ccm - Supermono -  poprvé. Při absenci seriálu Mistrovství Evropy silničních závodů motocyklů je Evropský pohár vrcholným podnikem v silničních závodech motocyklů na našem kontinentě.

Český tým HLM Racing se účastní silničních závodů motocyklů v kategorii Supermono již deset let. V této sezóně jsou jeho hlavními marketingovými partnery Skupina ČEZ a poradenská skupina KŠD Šťovíček. Tým ve svých závodních speciálech používá motoru české značky Jawa, upraveného ladičskými specialisty z firmy MALI rodiny Kamenických.

Pro další informace je možno se obrátit na manažera týmu Jana Šťovíčka jan.stovicek@ksd.cz, tel.: 731613694.