HP je hlavním partnerem festivalu VZÁŘÍ

PRAHA, 24. září 2012 — Společnost HP je hlavním technologickým partnerem mezinárodní přehlídky videomappingu VZÁŘÍ. Na pracovních stanicích HP vznikají vybrané soutěžní projekce, zároveň se s nimi setkají i návštěvníci festivalu v rámci videomappingového workshopu. Druhý ročník tohoto festivalu proběhne v Olomouci, a to tento týden ve dnech 25. – 29. září.

„Společnost HP je v Česku i ve světě právem vnímána jako přední výrobce špičkové výpočetní techniky a my si opravdu vážíme toho, že se stala jedním z hlavních partnerů našeho festivalu, který si bez výkonných počítačů nelze ani představit,“ říká Kamil Zajíček, ředitel festivalu VZÁŘÍ. „Tvorba videomappingových projekcí je činnost, která je velmi náročná na hardware, a tak je pro nás velkým přínosem, že můžeme k jejich přípravě využít ty nejvýkonnější pracovní stanice od HP,“ dodává Zajíček.

Jednou ze součástí partnerského plnění je zapůjčení výkonných pracovních stanic HP Z1 pro přípravu vybraných projekcí a pro videomappingový workshop. Tento all-in-one model byl vybrán s ohledem na vysoký výkon, dostatečně velký a kvalitní IPS displej i na snadné a rychlé upravení konfigurace pro potřeby soutěžních týmů díky unikátní rozevírací konstrukci.

„Jsme skutečně rádi, že se nám naskytla možnost být u vzniku nové tradice s mezinárodním přesahem a podpořit festival VZÁŘÍ, který elegantně spojuje výkonné moderní technologie a krásné historické centrum města Olomouc,“ říká Tomáš Kvašňovský, Commercial Marketing Manager divize tiskových řešení a osobních počítačů společnosti HP, a dodává: „Jménem společnosti HP bych chtěl na tento festival srdečně pozvat všechny příznivce videomappingu, kteří se mohou těšit na výjimečný zážitek.“

Již druhý ročník festivalu světla a videomappingu VZÁŘÍ se koná opět v Olomouci, tentokrát od 25. do 29. září 2012. V rámci hlavní soutěžní části budou diváci moci sledovat videomappingové projekce promítané na historické budovy přímo v centru města. Součástí programu jsou i koncerty, workshopy a tematické výstavy. Více informací naleznete na stránkách www.vzari.cz.

Informace pro média:

O společnosti HP
HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.

Stance Communications, s.r.o.
Ondřej Šafář
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 725 837 673
E-mail: ondrej.safar@stance.cz
HP_VZARI