Hra AQUEL Credit Life podporuje finanční gramotnost

Poradenská síť v oblasti financí AQUEL Credit nabízí svým klientům možnost prožít celý lidský život nanečisto a uvědomit si nutnost ekonomické edukace při zacházení s penězi. Svým klientům zdarma nabízí účast na hře AQUEL Credit Life. Ta zábavnou formou upozorňuje na to, jak důležité je při zacházení s volnými penězi správně přemýšlet, umět ekonomicky rozhodovat, a tím se i finančně zabezpečit například na stáří či pro případ úrazu. AQUEL Credit se snaží tímto projektem zvýšit finanční gramotnost české společnosti. Za necelý rok a půl si hru vyzkoušela již více jak tisícovka lidí.

„Máme zkušenost, že lidé obecně velmi málo přemýšlejí o tom, jak naloží se svými příjmy. Přitom v současné turbulentní ekonomické situaci je více než žádoucí myslet na zadní kolečka. Hra AQUEL Credit Life simuluje reálný život, kde si každý může vyzkoušet své schopnosti ekonomického uvažování. To může v důsledku pomoci snadnější orientaci a reakcím v každodenním shonu. V průběhu hry totiž jednotliví účastníci zažijí předpokládané, ale i neočekávané životní situace - přesně tak, jak tomu je ve skutečném životě. A protože je v hracím procesu vše zrychlené, lze dobře pozorovat důsledky minulých špatných či dobrých rozhodnutí," uvedl Karel Hrubý, odborný konzultant AQUEL Credit, a pokračoval: „Pro běžného občana není vůbec jednoduché vyznat se ve všech finančních produktech a jejich výhodách. Přitom, vhodně zvolený finanční produkt může významně pomoct při řešení složité životní situace.  Nikdo by se proto neměl ostýchat vyhledat pomoc finančního poradce. I kdyby mělo jít pouze o konzultaci, která ho navede určitým směrem."

Hru AQUEL Credit Life využívá společnost AQUEL Credit v rámci školení pro své poradce. Zapojit se a vyzkoušet si své ekonomické myšlení však mohou i klienti AQUEL Credit. Pro zájemce z řad klientů jsou vypisovány otevřené termíny a zajistit si je mohou prostřednictvím poradců společnosti AQUEL Credit, případně přihlášením na nových webových stránkách společnosti http://www.aquelcredit.cz. Účast na hře probíhá v malých, dvaceti až třiceti členných skupinkách, aby byla zajištěna maximální srozumitelnost a výtěžnost hry pro každého účastníka. Za období jednoho a půl roku, kdy AQUEL Credit účast na hře nabízí, ji vyzkoušela již více jak tisícovka poradců i klientů.

Poradenská síť AQUEL Credit, která působí na českém trhu více jak rok, má k dnešnímu dni přes 8 000 klientů. Ve své nabídce má všechny druhy produktů velkého množství finančních institucí. V současné době nabízí finanční produkty v síti AQUEL Credit 250 proškolených poradců.

Informace pro média:

O AQUEL Credit

Činnost AQUEL Credit byla zahájena 4. září 2010 a jedná se o novou divizi mateřské společnosti AQUEL Bohemia, která zde využívá širokého potenciálu rozsáhlé distribuční sítě zkušených obchodníků.

AQUEL Credit zajišťuje poradenství v oblasti financí, pojištění a hypoték. Svoboda rozhodnutí, přesné informace a přehled těch nejlepších produktů na trhu v kombinaci se správným přístupem v poradenství jsou hlavními principy, kterými se divize řídí.

Hlavním účelem divize AQUEL Credit je tvorba profesionálního týmu obchodníků a finančních poradců, kteří neustále monitorují trh a vybírají pro své klienty ty nejlepší produkty. Snaží se přinést vždy více, než je standard a díky přesné analýze potřeb klienta mu nabízet to nejlepší řešení.

AQUEL Credit je divizí společnosti AQUEL Bohemia s.r.o., jež vznikla za účelem přímého prodeje a tvorby obchodních sítí. Prvotními produkty AQUEL Bohemia byly domácí systémy na úpravu pitné vody s vlastním vývojem. Postupně se portfolio rozšiřovalo na veškeré výrobky spojené s vodou (čistící a úklidová technika, parní technika, žehlicí prkna, vodovodní baterie a další). Společnost úspěšně expandovala a rozšiřovala jednotlivé nové divize na Slovensko, do Polska, Maďarska, Německa, Ruska, na Ukrajinu a do Kazachstánu.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
verze pro tisk