Indie očima fotografa Petra Ulrycha

Praha, 1. března 2007 – Brána do Indie se jmenuje dvouměsíční samostatná výstava fotografa Petra Ulrycha, která se koná v Růžové čajovně v Praze. Fotografické obrazy, které vznikly během autorovy cesty po Indii v roce 2006, budou k vidění od 1. března do 30. dubna 2007.

Soubor černobílých kolorovaných fotografií, jenž obsahuje díla jako Coffee Break nebo Shower, vznikl během lednové a únorové cesty po jižní Indii.

Muslimští Indové jsou hodně ovlivněni sousedstvím se svými hinduistickými krajany a mají viditelně mírnou povahu. Muslimské náboženství je v Indii po hinduismu druhé nejrozšířenější, takže ghetta, mešity, minarety a černě oděné ženy potkáte na každém rohu. Pití čaje, zejména čaje s kořením masala, je příjemným rituálem dne, významným pro muže i ženy. Zajímavé je, že často nepijí čaj ze šálku, ale usrkávají ho z podšálku, na který si ho vylévají,“ popisuje zážitky z cest fotograf Petr Ulrych.

Petr Ulrych se ve své tvorbě zaměřuje, vedle fotografických obrazů z cest, především na akty a portréty. Všechny originální tisky jsou signované, certifikované a notářsky registrované. Autorský rám tvoří kompoziční součást většiny děl.

S tvorbou Petra Ulrycha se mohou zájemci seznámit i ve stálé expozici v bytovém studiu Karabuka ve Finské ulici v Praze, kde jsou vystaveny jeho fotografické obrazy z Asie. Jeho fotografie z cest budou také námětem samostatné výstavy, která se bude konat v rámci Cestovatelského festivalu v KD Ládví v Praze od 24. do 25. března 2007, a na přelomu června a července bude v Divadle Na zábradlí, v rámci IX. ročníku Mezinárodního festivalu nezávislých a amatérských divadel APOSTROF, Praha 2007, vystaven výběr z aktů. 

Petr Ulrych Brána do Indie
1. března – 30. dubna 2007
Růžová čajovna, Růžová 8, Praha 1
www.ulrychfoto.cz

Informace pro média:

Petr ULRYCH se narodil 31. května 1965.

Po absolutoriu televizní a filmové katedry fakulty žurnalistiky Univerzity Karlovy (1987) pracoval jako novinář a fotograf na volné noze. Po barvité řadě dalších profesí založil v roce 1992 jazykovou školu, kterou vedl do roku 2005.

Petr Ulrych se řadu let také věnoval literatuře. Kromě četného publikování povídek v Literárních novinách, vydal pět knih, z nichž nejvýznamnější jsou „Deníky malíře srdcem“ (rozhovory s malířem a grafikem Josefem Jírou, Paseka, Praha 1997) a dvě knihy vydané v brněnském nakladatelství Petrov (v němž Ulrych patřil ke kmenovým autorům spolu s Michalem Vieweghem, Ivanem Wernischem, Pavlem Šrutem a dalšími) „Přeludy“ (povídky, 1998) a „Srdce marionet“ (román, 2000).

Od roku 2005 se profesionálně věnuje umělecké fotografii. Žánry Ulrychových prací jsou zejména akt, portrét a výtvarné fotografie z cest.

Kontakt:
Stance Communications, s.r.o.
Viola Baštýřová
Salvátorská 8, Praha 1
Tel.: 224 810 809, 776 210 599
E-mail: viola.bastyrova@stance.cz
www.stance.cz

verze pro tiskverze pro tiskverze pro tiskverze pro tiskverze pro tisk