ING Bank oslaví Světový den spoření rekordem a odmění padesát výherců tipovací soutěže

ING Bank se rozhodla, že oslaví Světový den spoření, který každoročně připadá na poslední říjnový den, vyrobením největšího dortu ve tvaru mince. Pod dohledem agentury Dobrý den se s ním pokusí o zápis do knihy rekordů. Dort, který bude zhruba 600násobnou zvětšeninou kovové padesátikorunové mince, může veřejnost ochutnat ve čtvrtek 31. října 2013 mezi 15. a 19. hodinou na akci ING Bank v prostoru před OC Arkády na Pankráci. Součástí kampaně ING Bank „Každá koruna se počítá“ je i tipovací soutěž o 50 x 50 korun (2 500 Kč), kterou obdrží 50 výherců na ING Konto. Světový den spoření byl ustaven na prvním mezinárodním kongresu spořitelen v italském Miláně v roce 1924. Jeho cílem je dostat význam spoření do širšího povědomí veřejnosti a přimět tak lidi k zamyšlení, zda jsou jejich finanční rezervy dostatečné, případně jim dát impuls k tomu, aby si je začali tvořit. ING Bank jako odborník na spoření se k tomuto odkazu každoročně hlásí.

Zvláště v posledních letech ekonomické krize si význam spoření uvědomuje čím dál více lidí. Z našich průzkumů vyplývá, že většina z nás na zadní kolečka myslí a snaží se odkládat nějaké peníze stranou. Horší je to už s jejich zhodnocováním. Proto se hlásíme k odkazu Světového dne spoření a z pozice odborníka na spoření chceme poukázat na efektivnější nástroje spoření, než jsou běžný účet nebo domácí kasička, které konzervativní Češi stále s takovou oblibou používají k ukládání úspor,“ uvádí Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR, a doplňuje: „V loňském roce jsme se v kampani zaměřili na splněná přání a deseti účastníkům soutěže jsme přispěli na uskutečnění jejich snu. Letošní kampaň pod heslem ‚Každá koruna se počítá‘ provází stylizovaná padesátikoruna, kterou chceme vyjádřit to, že i spoření nižších částek má smysl.“

ING Bank oslaví Světový den spoření akcí pro veřejnost 31. října mezi 15. a 19. hodinou v prostorách před OC Arkády Pankrác, kde proběhne i pokus o zápis rekordního dortu ve tvaru mince do knihy rekordů. Do soutěže o 50 x 50 korun, tedy celkem 2 500 korun, které získá padesát výherců tipovací soutěže jako základ budoucí finanční rezervy na ING Konto, se mohou zájemci zapojit na zmíněné akci, v pobočkách a kioscích ING Bank nebo na webových stránkách www.ingbank.cz. „Účastníci soutěže budou tipovat odpověď na otázku ‚Kolik standardních mincí nominální hodnoty 50 Kč položených bezprostředně vedle sebe by utvořilo státní hranici České republiky?‘ a padesát soutěžících, kteří se nejvíce přiblíží skutečnosti, bude odměněno,“ doplňuje Libor Vaníček.

 

Informace pro média:

ING Bank Česká republika

ING je globální finanční instituce holandského původu, která nabízí bankovní a investiční produkty, životní pojištění a penzijní produkty k pokrytí potřeb širokého spektra zákazníků. Historie ING Bank v České republice sahá až do roku 1992. ING Bank poskytuje celou škálu bankovních produktů a služeb řadě významných českých i mezinárodních společností a zaujímá tak přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, a treasury produktů. V roce 2001 ING Bank představila svůj první produkt pro fyzické osoby, spořicí účet ING Konto, a založila tak kategorii spořicích účtů na českém trhu. Rok poté rozšířila svoji nabídku otevřených podílových fondů pro drobné investory, která dodnes patří k nejširším na trhu. Snahou ING Bank je nabízet svým klientům jednoduché, dostupné a bezpečné řešení pro správu jejich úspor.

Pro více informací kontaktujte: