ING Bank oslavila Světový den spoření rekordním 350 kg dortem

V poslední říjnový den se před OC Arkády na Pankráci uskutečnil zápis do České knihy rekordů. Se svým největším dortem ve tvaru mince se o něj zasloužila ING Bank. Na plochu rekordního pamlsku by se vešlo 600 skutečných padesátikorun a jeho přípravou strávily čtyři cukrářky 25 hodin času. O tom, že byl také chuťově výborný, se přesvědčili přihlížející, kteří mohli ochutnat jednu ze 1 400 porcí, na které byl dort rozkrájen. Rekord uznala a zapsala agentura Dobrý den, jejíž zástupci celé akci přihlíželi.

Cílem Světového dne spoření je dostat význam vytváření finanční rezervy do širšího povědomí veřejnosti a dát lidem impuls k tomu, aby si ji začali tvořit. ING Bank se k němu hlásí každoročně. Její letošní kampaň pod heslem „Každá koruna se počítá“ provází stylizovaná padesátikoruna, kterou chce banka vyjádřit, že i spoření nižších částek má smysl. Až do 7. 11. probíhá tipovací soutěž pro veřejnost o 50 x 50 korun (2500 Kč) pro 50 výherců. Soutěžní otázka a více informací na www.ingbank.cz.

Informace k největšímu dortu ve tvaru mince, zapsanému v České knize rekordů.
Rozměr dortu:   165 x 15,5 cm
Složení:   dva druhy náplně (čokoládový sen s vaječným likérem a jogurt s jahodami)
Použito bylo:   60 kg piškotové směsi
   40 litrů vaječné melanže
   60 kg jogurtové náplně speciál
   20 kg jahod
   30 kg krému pro urovnání
   80 kg marcipánu
Hmotnost dortu:  350 kg
Doba přípravy:  25 hodin (4 osoby)

Informace pro média:

ING Bank Česká republika
ING je globální finanční instituce holandského původu, která nabízí bankovní a investiční produkty, životní pojištění a penzijní produkty k pokrytí potřeb širokého spektra zákazníků. Historie ING Bank v České republice sahá až do roku 1992. ING Bank poskytuje celou škálu bankovních produktů a služeb řadě významných českých i mezinárodních společností a zaujímá tak přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, a treasury produktů. V roce 2001 ING Bank představila svůj první produkt pro fyzické osoby, spořicí účet ING Konto, a založila tak kategorii spořicích účtů na českém trhu. Rok poté rozšířila svoji nabídku otevřených podílových fondů pro drobné investory, která dodnes patří k nejširším na trhu. Snahou ING Bank je nabízet svým klientům jednoduché, dostupné a bezpečné řešení pro správu jejich úspor.

Pro více informací kontaktujte:
soubor ke staženísoubor ke staženísoubor ke stažení