ING Konto – finanční řešení pro každého

Vydělané peníze můžete utratit nebo… uspořit. ING Bank letos slaví kulaté narozeniny svého vlajkového produktu - ING Konta, které je na trhu již 10 let. A na základě dlouhodobých zkušeností se spořením doporučuje každému, kdo se rozhodne pro druhou možnost, aby měl na platbu neočekávaných výdajů ušetřeno alespoň 6 měsíčních platů. Vzniklá rezerva může významně pomoci při nutných, ale neočekávaných investicích.

„Pokud budete pravidelně každý měsíc ukládat 10 procent ze svého příjmu, za rok ušetříte jeden měsíční plat. Za šest let se tedy dostanete na doporučenou rezervu ING Bank šesti platů,“ vysvětluje odborník na spoření Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank ČR, a pokračuje: „Může se to zdát jako velmi dlouhá doba, ale vezměte v úvahu, že to není částka, která by příliš zatěžovala domácí rozpočet, a tudíž si můžete při spoření dovolit ještě plánované výdaje, například dovolenou.“ V praxi si tedy při měsíčním hrubém příjmu 30 000 Kč (zhruba 22 500 korun čistého) měsíčně můžete na ING Konto odkládat 2 250 korun. A navíc se vám pravidelně připisují úroky.

V nedávném průzkumu Češi a ING Konto, který pro ING Bank zpracovala výzkumná agentura TNS AISA, bylo zjištěno, že Češi, kteří mají potenciál spořit, se ke spoření staví kladně. Také z něj vyplynulo, že ženy jsou v ohledu spoření spořádanější a především mají rády přehled o svých úsporách. Zatímco muži spoří jen ve 40 % případů, u žen to je 60 %.

O plusech pravidelného spoření se přesvědčila i klientka Zuzana (35), která s ING Kontem spoří od jeho vzniku. „Když jsem před deseti lety dokončila vysokou školu, nastoupila do zaměstnání a měla tím pádem možnost začít ukládat více peněz, zřídila jsem si na spoření ING Konto. Tehdy to byla mezi spořicími účty novinka. Zamlouvalo se mi, že jsem kvůli spořicímu účtu nemusela měnit banku, na kterou jsem byla zvyklá a kde mám vedený běžný účet. Kdykoli potřebuji, mám na ING Kontu peníze ihned po ruce a nejsem svázaná nekonečnými výpovědními lhůtami, jak to u celé řady dalších spořicích produktů bývá. Přehled o momentální finanční situaci mi poskytuje přehledně uspořádané a vysoce zabezpečené internetové bankovnictví. Převádět peníze mohu jen na tři předem definované účty. Je to bezpečné a nesvádí mne to ke zbytečnému utrácení.“

Libor Vaníček uzavírá: „Vzhledem ke stabilní úrokové sazbě, která je aktuálně 1,75 %, desetileté historii na českém bankovním trhu a rostoucímu počtu klientů si ING Konto udržuje svou konkurence schopnost i mezi stále se rozšiřující konkurencí. Zřízení a vedení ING Konta je zcela zdarma a ovládat jej můžete prostřednictvím internetového bankovnictví, telefonu nebo vám poradí školený personál v ING Finančním centru.“

ING Bank vám přináší několik tipů, jak začít spořit:

 Nabídka trhu. Zjistěte si, jaké produkty banky na tuzemském trhu nabízejí. Vyberte si spořicí účet, který je zdarma, na kterém máte peníze kdykoli k dispozici a můžete jej pohodlně, ale přitom bezpečně ovládat přes internet
 Vsaďte se s přáteli nebo partnerem, že díky spoření dosáhnete svých cílů. Je prokázáno, že soukromé sázky o drobnosti pozitivně motivují.
 Představte si sami sebe v exotické zemi, kterou chcete navštívit. Je dokázáno, že pokud si stanovíte jasný cíl, kterého chcete dosáhnout, nebudete se spořením otálet a snáze naplníte svůj záměr.
 Ukládejte pravidelně předem stanovený finanční obnos dle Vašich možností. I malé částky se počítají.
 Ukládejte i neočekávané příjmy. Pokud se vám třeba jen zvýší plat, místo bezhlavého utrácení to berte jako šanci zvýšit své úspory a více spořit.

Informace pro média:

ING Česká republika

Finanční skupina ING vstoupila na český trh v roce 1992. Od počátku svého působení patří mezi leadery ve všech oblastech, v nichž v České republice působí - konkrétně v bankovnictví, pojišťovnictví, správě aktiv, podílových fondech a oblasti penzijního připojištění.

ING Bank poskytuje špičkový servis jak individuálním, tak i korporátním klientům. Fyzickým osobám ING Bank nabízí spořicí účet ING Konto, který dosahuje výjimečného zhodnocení, a podílové fondy. Právnickým osobám nabízí komplexní servis v oblasti komerčního a investičního bankovnictví a zaujímá přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, kapitálových trhů a treasury produktů.

Pro více informací kontaktujte:
ING Bank
Zuzana Smolinsky
Tisková mluvčí, manažerka komunikace a PR ING Bank
Nádražní 344/25, Praha 5
Tel.: 257 474 339, +420 602 204 835
E-mail: zuzana.smolinsky@ing.cz
Stance Communications, s.r.o.
Anna Topičová
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 872 331
E-mail: anna.topicova@stance.cz