ING Wholesale Banking uspořádala v Praze jubilejní desáté investiční fórum

Praha, 11. prosince 2007 – V posledním listopadovém týdnu se v Praze uskutečnilo již desáté investiční fórum se zaměřením na rozvíjející se evropské trhy, které je z globálního pohledu považováno za jednu z nejvýznamnějších každoročních událostí ING. Na konferenci se prezentovalo více než osmdesát osm významných společností z celého regionu téměř třem stovkám institucionálních investorů. Zahajovací řeč přednesl v pondělí 26. listopadu Michael Gorbačov, bývalý prezident Sovětského svazu.

Každoroční investiční fórum je jednou z nejstěžejnějších akcí ING v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), jehož cílem je umožnit setkání mezi investory a emitenty, a to buď prostřednictvím prezentací, nebo setkání ve formátu 1:1. Tématy prezentací přednášejících z oblastí politiky i ekonomiky bylo představení investičních příležitostí firem, ale také  nejdůležitější investiční události převládající na trzích EMEA v daném období.

Úvodní slovo Michaela Gorbačova udalo základní myšlenku celého fóra. Ve své řeči upozornil na stále pokračující napjaté vztahy Ruska a západu, které se odrážejí v ceně ruských aktiv (fondů). Jeho řeč se u publika setkala s velkým ohlasem.

„Jak pro investory, tak společnosti se naše investiční EMEA fórum stalo jednou z klíčovou událostí roku, pro které si vždy čas ve svém diáři najdou,“ říká Dariusz Chrzastowski, ředitel pro akciové trhy. „Cílem setkání je jednak prohlubování již existujících klientských i firemních vztahů ze strany ING a jednak budování vztahů nových.“
 
Konference se z řad ING zúčastnili například Eric Boyer de la Giroday, člen výkonné rady pro Wholesale Banking, William Connelly, ředitel pro korporátní finance a celosvětové aktivity na akciových trzích, a Dariusz Chrzastowski, ředitel pro akciové trhy.

Další fakta:
Celkový počet společností     88
Celkový počet návštěvníků    600
Celkový počet investorů     270
Celkový počet jednotlivých setkání formátu 1:1  1800 plus

Informace pro média:

ING Wholesale Banking je obchodní název pro aktivity korporátního bankovnictví ING Bank N.V. Byla založena v roce 1992 jako organizační složka ING Bank N.V. Amsterdam. V roce 2006 dosáhla aktiva hodnotu přesahující 60 miliard korun. ING Wholesale Banking je členem Burzy cenných papírů Praha a České bankovní asociace.

ING je globální finanční institucí holandského původu, nabízející služby v oblasti bankovnictví, pojiš?ovnictví a správy aktiv 60 milionům soukromým, firemním a institucionálním klientům v 50 zemích. S více než 120 000 zaměstnanci se ING skládá ze širokého spektra prominentních společností, které slouží svým klientům pod značkou ING.

ING Group si je dobře vědoma své korporátní zodpovědnosti a globálně iniciovala projekt „Chances for Children“. Ve vztahu k tomuto projektu se ING Wholesale Banking v České republice rozhodla spolupracovat s Nadací Terezy Maxové, která svými cíly ideálně zapadá do její strategie – podpory vzdělání, volnočasových a sportovních aktivit. Spolupráce je ojedinělá i svým způsobem rozdělování grantů, nebo? grantová komise je složena nejen ze zástupců Nadace, ale i zaměstnanců ING Wholesale Banking.

Pro více informací kontaktujte:
ING Wholesale Banking
Zuzana Kalabová
Marketing & Communications Manager
Nádražní 344/25, Praha 5
Tel.: 257 474 339, +420 602 204 835
E-mail: zuzana.kalabova@ing.cz
Stance Communications, s.r.o.
Viola Baštýřová
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 776 210 599
E-mail: viola.bastyrova@stance.cz