Inovace v dřevostavbách: Unikátní koncept domu ELK se dynamicky přizpůsobuje potřebám majitele

Inovace v dřevostavbách: Unikátní koncept domu ELK se dynamicky přizpůsobuje potřebám majitele

Nevídaný inovativní koncept „rostoucího“ domu představila rakouská společnost ELK, evropský lídr v montovaných dřevostavbách s výrobním závodem v Plané nad Lužnicí. Nový vzorový dům Looft otevřela v červnu v rakouském Grazu. Díky unikátnímu a do detailů propracovanému konstrukčnímu řešení lze měnit půdorys prvního patra a přidávat či ubírat obytné místnosti podle aktuální potřeby. Lidé už se nemusejí přizpůsobovat charakteru domu, ale podoba domu se řídí jejich potřebami.

„Looft je dům, jehož vnitřní uspořádání může majitel uzpůsobit dle svých aktuálních potřeb. Zjednodušeně řečeno, pokud se rodina rozroste o dalšího člena nebo čeká početnou návštěvu, dokáže v prvním patře pomocí pár úkonů vytvořit další místnosti,“ říká Luděk Čermák, jednatel české pobočky ELK a dodává: „Podle zakoupené varianty lze dům Looft ‚nafouknout‘ o jednu až tři další ložnice. Pokud už je nechcete, jednotlivé místnosti jednoduše uklidíte, schováte a dáte prostor otevřené vzdušné variantě loftového typu.“

Jednotlivé sklopné stěny jsou umístěny v ocelových nebo dřevěných traverzách, které neplní pouze nosnou, ale také estetickou funkci. Horizontální traverzy jsou umístěny ve výšce stropu tak, aby při realizaci dalších místností v patře zůstala plná výška místností v přízemí.
Montáž a demontáž místností je řešena manuálně nebo mechanicky dle přání zákazníka. V otevřené variantě, tedy bez sklopených místností, zůstávají stěny schovány pod stropem, kde jsou upevněny na čtyřech integrovaných kovových vřetenech. Vnitřní dveře jsou v provedení se zapuštěným kováním.

Cena domu Looft ve variantě na klíč je necelých 212 tisíc eur. „V Čechách tuto novinku prozatím v nabídce nemáme. Příznivci inovativních řešení a moderního designu ale mohou navštívit vzorový dům v rakouském Grazu například při cestě na dovolenou do Chorvatska. Jde o několikaminutovou zajížďku z dálnice, která určitě stojí za to,“ uzavírá Čermák.

Informace pro média:

ELK s. r. o.

Rakouský koncern ELK je rodinný podnik s více než třicetiletou historií. V současné době je evropským lídrem v oblasti montovaných dřevostaveb. S výrobními závody v Rakousku a České republice a více než 1 300 zaměstnanci již vytvořil domovy pro více než 40 tisíc zákazníků. ELK je kromě nabídky rodinných domů úspěšný také ve výstavbě komerčních objektů (např. hotely) a staveb občanské vybavenosti, jako jsou vysoké školy nebo mateřské školy.
V České republice zahájila firma ELK s.r.o. svou působnost otevřením výrobního závodu v roce 1989 v Plané nad Lužnicí. Na český trh pak vstoupila v roce 2006 s nabídkou nízkoenergetických montovaných dřevostaveb, srubů a v dalších letech doplnila nabídku o pasivní domy jak v typových řadách, tak s možností individuálních řešení. Domy ELK jsou domy pro život s vysokým standardem, nízkou spotřebou energií a rozsáhlým servisem dostupné pro každého. Domy vyrobené v Čechách v rakouské kvalitě, která je pro ELK prioritou.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
Looft 1Looft 2Looft 3