Interiérová společnost Ahrend si razí cestu na ruský trh dodávkami pro nemocnice

Ačkoli se společnost Ahrend, spadající do významné holandské skupiny Royal Ahrend NV, zabývá zejména vybavováním kanceláří a recepcí, stále významnější roli hraje i v náročnějších realizacích jako jsou dodávky pro školy, knihovny nebo nemocnice. Zatím poslední významnou zakázkou pro medicínský průmysl byla realizace interiérů pro krajskou nemocnici v jihoruském Krasnodaru, pro kterou vyvinul Ahrend ve spolupráci s generálním dodavatelem - rakouskou společností Vamed Engineering - celou řadu speciálních produktů. Na vývoji nemocničního nábytku se Ahrend podílel také se sesterskou společností TECHO, která v České republice disponuje silným výrobním zázemím.

„S vybavením nemocnic takzvaně na klíč má náš generální partner dlouholeté zkušenosti a toho jsme také využili při vývoji nového typu nábytku. Medicínský nábytek byl pro nás do jisté míry novum. Protože musí splňovat celou řadu přísných hygienických norem, museli jsme tomu přizpůsobit jeho konstrukci i materiál,“ říká o ruské nemocniční anabázi Jan Petrák, ředitel Ahrendu pro střední a východní Evropu, Blízký Východ a Afriku. Postupně byly vybaveny vstupní prostory nemocnice, laboratoře, přípravné místnosti pro operační sály, ale také odpočinkové místnosti pro personál.

Na specifickém ruském trhu jde o první nemocniční zakázku Ahrendu. Ve střednědobém horizontu počítá firma se zvýšením objemu zakázek v Rusku a projekt v Krasnodaru je dobrou referenční zakázkou.

„Na ruském trhu dochází oproti minulým rokům ke zlepšení, alespoň v našem oboru. Už teď máme v hledáčku výrazně více zakázek než před rokem, jak z řad našich klíčových klientů, tak mezi klienty novými. Samozřejmě je nemohu jmenovat dříve, než uzavřeme kontrakty, ale výhledy jsou v tomto směru slibné“, uzavírá Jan Petrák. 

Informace pro média:

O společnosti
Royal Ahrend NV
je odborníkem v oblasti řešení kancelářských interiérů, patří mezi pět největších výrobců kancelářského nábytku v Evropě. Ahrend, jehož centrála se nachází v nizozemském Amsterdamu, má podnikatelské aktivity po celém světě včetně České republiky, prostřednictvím vlastních poboček v jednotlivých zemích i formou úspěšných partnerství s lokálními společnostmi. Jeho zastoupení se nachází v zemích Beneluxu, střední a východní Evropy, Německu, Velké Británii, Španělsku, Rusku, USA a Spojených arabských emirátech. Více na
www.ahrend.com.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Jan Rybář
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 602 141 313
E-mail: jan.rybar@stance.cz