Investujte do budoucnosti svých dětí se Zlatou rybkou od Pioneer Investments

Investiční skupina Pioneer Investments v ČR nabízí od 1. června 2012 nový investiční program pro děti. Zlatá rybka je produkt životního cyklu, který se skládá ze tří modelových portfolií odlišených mírou rizika a délkou investičního horizontu. Minimální pravidelná investice je 500 Kč. K nově založenému programu Zlatá rybka má nyní klient možnost získat úrok 5 % p. a. na Spoření MINI od UniCredit Bank,* která je distributorem tohoto produktu. Start investičního programu Zlatá rybka podpoří marketingová kampaň.

„Podle průzkumů představují náklady na dítě v české rodině až 3 mil. Kč**. Navíc rodiče značně podceňují náklady spojené s významnými událostmi v životě svých dětí, jako je studium nebo např. pořízení vlastního bydlení. Včasné rozhodnutí část prostředků odkládat a následná finanční disciplína mohou dětem usnadnit start do života a v budoucnu zmírnit dopad na peněženky rodičů,“ říká k tématu Petr Šimčák, ředitel obchodu Pioneer Investments ČR.

Zlatá rybka je investiční program pro děti, který nabízí tři typy portfolií (linií), jež pokrývají investiční období různé délky a zahrnují různé investiční strategie, viz graf. Čím více se blíží konec investičního horizontu, tím větší je podíl konzervativnějších instrumentů, které chrání investice zhodnocené v předchozím období. Výhodou produktu je nízká minimální investice, ale především diverzifikace do různých tříd aktiv s ohledem na investiční horizont a rizikový profil investora. Zlatou rybku je možné využít i pro jednorázové investice. Investiční horizont se pohybuje od jednoho do pětadvaceti let.

Graf – modelová portfolia investičního programu pro děti – Zlatá rybka najdete ZDE.

Start nového investičního programu bude doprovázet marketingová kampaň. Její součástí bude internetová kampaň, billboardy v Praze a v Brně, aktivity public relations a podpory prodeje. Dana Řezníková, ředitelka marketingu a PR Pioneer Investments, k tomu dodává: „Kampaň je podpořena interaktivními webovými stránkami www.pohadkovabudoucnost.cz, kde je možné se zapojit do soutěže pro rodiče i děti o zajímavé ceny. V sekci zábavy si mohou rodiče i děti stáhnout pohádky, omalovánky nebo zahrát on-line pexeso. Pro malé klienty jsou také připraveny atraktivní dárky s logem Zlaté rybky.“

* Více informací o parametrech produktu a podmínkách
získání úrokové sazby 5 % p. a. na Spoření MINI získáte
na stránkách
www.unicreditbank.cz.

**Zdroj:
www.investujeme.cz, článek Kolik stojí dítě, 11/2011   

Informace pro média:

O Pioneer Investments
Pioneer Investments je celosvětová investiční skupina
, která spravovala k 30. dubnu 2012 aktiva v hodnotě 151,416 miliard EUR (zdroj: PGAM). Klientům, mezi něž patří instituce, podniky, zprostředkovatelé a soukromí investoři z celého světa, skupina poskytuje široké spektrum investičních řešení, včetně podílových fondů, alternativních investic a strukturovaných produktů.

Skupina má více než 80 let zkušeností s investováním, na jejichž základě poskytuje klientům a partnerům vhodné investiční strategie. Vlajkový fond skupiny – Pioneer Fund – je čtvrtý nejstarší fond v USA a odráží se v něm historie skupiny Pioneer Investments v oblasti trvalé správy peněz a pomoci investorům s dosahováním jejich finančních cílů. Z globálních investičních center v Dublinu, Miláně, Bostonu a Singapuru a regionálních center ve Varšavě a v Praze je řízen vlastní investiční proces metodou bottom-up. Ten je dále podporován interním fundamentálním a kvantitativním výzkumem. Cestou k dosažení přidané hodnoty jsou zkušení portfolio manažeři, kteří pracují na optimalizaci výběru titulů a řízení rizik.

Skupina Pioneer Investments má pobočky ve 26 zemích a pro klienty pracuje přes 2 000 specialistů. Pioneer Investments je obchodní název společnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. (PGAM) a skupiny jejích dceřiných společností. PGAM je 100% dceřiná společnost společnosti UniCredit S.p.A.

Pro více informací kontaktujte:
Pioneer Investments
Dana Řezníková
Head of Marketing & PR
Danube House, Karolinská 650/1
Tel.: + 420 296 354 423, + 420 603 471 990
E-mail: dana.reznikova@pioneerinvestments.com
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
verze pro tiskverze pro tiskverze pro tiskverze pro tiskverze pro tisk