Itálie - Divadlo Finestra

Divadlo Finestra, Itálie
Carlo Collodi – Pinocchio
Divadlo Disk, středa 1. července 2009, 17.30 hodin

Divadlo zinscenovalo tuto světově proslulou pohádku v žánru fantazie.  Byla vybrána proto, že její mravní vyznění je univerzální a v představách každého z nás stále živé. Je to hra o hercích loutkového divadla, vedeného Strombolim, který inscenuje slavnou pohádku o Pinocchiovi. Nesčetněkrát předvádějí před publikem hru plnou kontrastů bílých a černých loutek - herců. Hra ukazuje konflikt bílé a černé entity, který symbolizuje boj dobra proti zlu, neřesti proti ctnosti, hříchu proti nevinnosti. Nakonec však tento střet protikladů nemá řešení. Nikdo nevyhraje ani neprohraje, místo toho je vše promíchané, na scéně jsou jak bílí, tak černí. Velká ruka, která jako sám Osud vpadá do hry, uklidí  loutky do krabice a … zavře knihu o Pinocchiovi. Konec hry akcentuje poznání, že neexistuje dobro bez zla, a že realita má vždy dvě tváře.

Divadlo Finestra působí ve městě Aprilia od roku 1976. Hlavním cílem jeho tvorby je přinášet divadlo různým sociálním skupinám, do škol, na náměstí, do továren, a moderním a experimentálním způsobem revidovat tradiční způsoby práce.  Divadlo Finestra účinkovalo na významných divadelních přehlídkách v Itálii a bylo pozváno na Festival italského divadla v Rusku.
 
Hrají: Claudia Achilli, Andrea Aquilini, Valeria Biacioni, Maria Glorioso, Gioia Manduzio, Giulia Pastor, Luca Pontesilli, Fabio Ramiccia, Francesca Verderame
Režie: Raffaele Calabrese

verze pro tiskverze pro tiskverze pro tiskverze pro tiskverze pro tisk