Kontejnery Kovobel díky pomoci CzechTrade míří do světa

Praha, 14. srpna 2014 – Nápad výrobního družstva Kovobel, jak snížit náklady na dopravu, vzbudil zájem v Jihoafrické republice a v Mexiku. Firma díky pomoci zahraničních kanceláří CzechTrade dodala do obou zemí skladovací kovové kontejnery v hodnotě 1,5 milionu korun.

„Pracovníci zahraničních kanceláří pro nás zmapovali mexický a jihoafrický trh. Pomohli nám vybrat potenciální partnery, oslovili je a asistovali nám při přípravě osobních setkání. S agenturou CzechTrade spolupracujeme už 12 let. Její služby jsou pro malé a střední firmy nenahraditelné,“ popisuje předseda výrobního družstva Kovobel Emil Beber.

Firma Kovobel začala služby agentury CzechTrade využívat při expanzi na evropské trhy, např. do Belgie, Holandska či Švédska. Nyní má dealery prakticky po celé Evropě a zaměřuje se hlavně na mimoevropské země. Letos dokončila zakázky v Mexiku a JAR, kam by se v listopadu chtěla vydat znovu na setkání se stávajícími i dalšími potenciálními partnery. V současnosti probíhají přípravy na vstup do Chile. Společnost by ráda vyvážela své výrobky i do Kolumbie a časem také do Izraele.

Skládací kontejnery slouží hlavně ke skladování nebo ve stavebnictví. Oproti běžným skladovacím kontejnerům je lze po použití složit do přepravní polohy, naskládat na sebe a ušetřit tak nemalé náklady na jejich dopravu. Jsou vhodné k uskladnění jakéhokoliv materiálu. Pro skladování nebezpečných látek jsou používány kontejnery se záchytnou vanou.

„Výrobní družstvo Kovobel nabízí skvělý produkt, který může nalézt uplatnění kdekoliv. Jeho předseda si uvědomuje, že získání zahraničních zakázek předchází dlouhodobé úsilí, hodiny vyjednávání a že osobní kontakt je nenahraditelný. Za svými partnery cestuje po celém světě, proto je družstvo tak úspěšné,“ dodává Václav Štika, konzultant agentury CzechTrade, který má družstvo Kovobel na starosti.

Firma Kovobel funguje od roku 1966. Kromě kontejnerů vyrábí také zařízení pro chov drůbeže. Působí hlavně v Čechách a v evropských zemích a má dceřinou společnost v Polsku.

Informace pro média:

O agentuře CzechTrade
CzechTrade je agentura na podporu exportu, podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu České republiky. Funkcí agentury, která působí od roku 1997, je pomáhat českým firmám a podnikatelům proniknout na zahraniční trhy. Zájemci o spolupráci si mohou vybrat ze široké nabídky asistenčních služeb, případně sami nadefinovat jejich podobu dle svých individuálních potřeb či se stát členy prestižního Exportního klubu a využít tak dalších exkluzivních benefitů.
www.czechtrade.cz

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz