Na konto UNICEF dorazilo během 10 minut přes 2 milióny korun

Během včerejšího vysílání reportáže o práci UNICEF zaslali diváci na konto organizace celkem 83 365 dárcovských sms. Za deset minut tak přispěli na humanitární projekty UNICEF částkou 2 250 855 korun. Programy na pomoc dětem nejsou financovány z rozpočtu OSN, ale výhradně z dobrovolných příspěvků a prodeje pohlednic a dárkového zboží s logem UNICEF. Získané prostředky budou využity k zajišťování programů na pomoc dětem.

Reportáž odvysílala televize NOVA v pořadu "Víkend" po deváté hodině večerní. Kromě toho, jak pracuje UNICEF v terénu, mohli čeští diváci vidět i herečku a vyslankyni dobré vůle UNICEF Whoopi Goldberg.

Hlavním posláním organizace je ochrana a zlepšování životních podmínek dětí a podpora jejich všestranného rozvoje. Na konto UNICEF je možné přispět odesláním dárcovské SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777 (cena DMS je 30 Kč, UNICEF z této částky na pomoc dětem obdrží 27 Kč).

Informace pro média:

Český výbor pro UNICEF vznikl v roce 1991 jako národní, nevládní, dobrovolná organizace, reprezentující a svou činností podporující zájmy Dětského fondu OSN - UNICEF v České republice. Je jedním ze 37 národních výborů pro UNICEF. Jeho posláním je především upozorňovat na situaci dětí ve světě i v ČR, získávat pro svoji činnost ve prospěch dětí dobrovolné spolupracovníky a příznivce a shromažďovat finanční prostředky pro pomoc strádajícím dětem celého světa.

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Pracuje s místními komunitami i vládami ve 157 zemích světa. Soustředí se na okamžitou humanitární pomoc i dlouhodobý rozvoj v oblastech zdravotní péče, vzdělání a ochrany dětí. Programy na pomoc dětem nejsou financovány z rozpočtu OSN, ale výhradně z dobrovolných příspěvků a prodeje pohlednic a dárkového zboží s logem UNICEF.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Markéta Pomšárová – Židlická
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 513 053
E-mail: marketa.pomsarova@stance.cz