Na start dětského mistrovství horských kol v Kouřimi se postavila stovka závodníků

Na start dětského mistrovství horských kol v Kouřimi se postavila stovka závodníků

Na první máj připadl druhý závod cyklistického seriálu Bikeclinic Cup 2014, který se jel tentokrát v Kouřimi pod záštitou společnosti Ness Technologies. Ve sváteční den se i díky hezkému počasí na start postavila stovka závodníků ve věku od 1 roku do 16 let. Jak vyplynulo z dotazování spokojených účastníků, více než polovina z nich má v plánu zúčastnit se více než tří závodů seriálu.

Vítězové prvních závodů všech kategorií vyrazili na trať v putovním dresu pro vedoucího jezdce – chlapci v černém a děvčata v růžovém. Převlékání bylo zážitkem pro velké i malé závodníky. Na konci celého seriálu získají tento dres vítězové jednotlivých kategorií.

Organizátoři seriálu kladou velký důraz na kvalitu tratí, které byly opět připraveny na míru všem věkovým kategoriím, tak aby prověřily vytrvalost a techniku všech zúčastněných. Kvalitu tratí i úroveň výkonů ocenil i Martin Koukal, mistr světa v běhu na lyžích na 50 km z roku 2003 a bronzový olympionik ve štafetě ve Vancouveru, který na kouřimském závodišti povzbuzoval svého syna i všechny borce, kteří se vydali na trať spolu s ním.

Velkým lákadlem byla opět fun zóna s doplňkovým programem. Děti si zde mohly užít trampolíny, koloběžky, skákací hrady nebo výtvarný stan. Obrovský úspěch sklidila také novinka v podobě free style show. Řada zkušenějších dětských závodníků si tuto disciplínu i na místě vyzkoušela. Poprvé byl v Kouřimi představen také maskot seriálu Bikeclinic Cup – Mr. QuiX, který bude od příštího závodu přítomen i fyzicky a bude dětem radit, co a jak mohou vylepšit na svém cyklistickém umění.

Další závod se pojede už 17. května v Jablonci nad Nisou. Připravuje se opět několik novinek, např. doplňkové soutěže nebo nové poháry. Možnost přihlásit se je otevřená. Zájemci se mohou registrovat na stránkách www.bikeclinic-cup.cz.

Informace pro média:

Cyklistický obchod Bikeclinic přichází ve spolupráci se svým Bikeclinic Junior Teamem s novým seriálem cyklistických závodů pro děti jménem Bikeclinic Cup. Jedná se o sérii deseti závodů na profesionálně připravených tratích, které se konají na rozličných místech po celé České republice od dubna do září 2014. Do závodů se může přihlásit každé dítě od 1 roku do 16 let, a to jako jednotlivec, nebo i jako součást cyklistického týmu. Nejlepší závodník každé kategorie celého seriálu, ať kluk, nebo holka, získá dres pro vítěze. 

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
Foto 1Foto 2