Na trh přichází nejpohodlnější kancelářská židle - Ahrend 2020

PRAHA, 18. ledna 2011Nizozemská interiérová společnost Royal Ahrend uvádí do českých kanceláří svou nejpohodlnější kancelářskou židli Ahrend 2020, která zaujme neotřelým britským designem Paula Brookse.

Společnost Royal Ahrend, přední výrobce designového nábytku, představuje novinku Ahrend 2020. Pod tímto názvem se skrývá opravdový šperk kanceláře, který je zajímavý zejména netradičním skrytím mechaniky židle do jejího sedáku.

 „Ze spolupráce Ahrendu s Paulem Brooksem vzešla židle, ve které se podařilo skloubit design a funkci,“ říká Jan Petrák, ředitel Royal Ahrend pro střední a východní Evropu, blízký východ a Afriku a dodává: „Jsme rádi, že už i čeští zákazníci zjišťují, že se pohodlí zaměstnanců pozitivně odráží na pracovních výkonech, a tak pomáhá jejich firmám k lepším výsledkům.“

Kouzlo přelomového designu spočívá v integraci pohybového mechanismu židle přímo do jejího sedáku. Díky tomu nekazí dojem čistého designu nevzhledný mechanismus pod sedákem, tak jako u většiny ostatních židlí.

Dalším zajímavým designovým prvkem jsou loketní opěrky, které jsou připojeny přímo k zádové opěrce. Ta je místo běžně používané sítě uchycené k rámu tvořena jednotlivými horizontálními prvky, které ji napínají. Vzhled loketních opěrek je extrémně minimalistický, přičemž umožňuje široké možnosti nastavení.

Zákazníci si také mohou vybírat ze dvou typů provedení podnože – designové z hliníku, či z černého plastu.

Extrémně tenký mechanismus ideálně přiléhá k sedáku. U téhle židle se vyplatí podívat se i pod ni,“ uvádí designér Ahrend Kees de Boer a dodává: „Je to krásná ukázka designu, který v sobě integruje veškeré funkce“.

Tvůrce židle, britský designér Paul Brooks, ke svému dílu poznamenává: „Vytvořili jsme především čistý a klidný design při zachování ekologických principů Cradle to Cradle“.

Filozofie a zásady “cradle-to-cradle” (C2C) stojí na třech základních myšlenkách. První a nejznámější z nich vystihuje heslo „odpad = potrava“, které by mělo platit nejen v biosféře, ale i ve světě průmyslu. Stejně jako se například vyhozený ohryzek změní na kompost, který následně poskytuje živiny pro novou generaci rostlin, by vždy, kdykoli to jen bude možné, měl být znovu použit či recyklován i materiál nebo nevyužité části výrobků. Druhou zásadou je využívání udržitelné energie a třetí se týká hospodárného využívání surovin a přírodních zdrojů, jako je například voda. Přísné zásady „od kolébky ke kolébce“ navrhli německý chemik Michael Braungart a americký architekt William McDonough. Společnost Ahrend tyto principy do své podnikatelské činnosti začlenila v roce 2008.

 

Informace pro média:

Informace pro média:

O společnosti
Royal Ahrend NV je odborníkem v oblasti řešení kancelářských interiérů, patří mezi pět největších výrobců kancelářského nábytku v Evropě. Ahrend, jehož centrála se nachází v nizozemském Amsterdamu, má podnikatelské aktivity po celém světě včetně České republiky, prostřednictvím vlastních poboček v jednotlivých zemích i formou úspěšných partnerství s lokálními společnostmi. Jeho zastoupení se nachází v zemích Beneluxu, střední a východní Evropy, Německu, Velké Británii, Španělsku, Rusku, USA a Spojených arabských emirátech. Více na www.ahrend.com.

 

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Soňa Uhrová
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 725 394 785
E-mail: sona.uhrova@stance.cz
Ahrend 2020Ahrend 2020