Ness naplňuje svoje CSR předsevzetí

Míra společenské odpovědnosti nezávisí jen na finanční investici

Praha – 30. července 2013 – Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, také letos pokračuje v naplňování konceptu společenské odpovědnosti, která je součástí jeho strategie a firemní kultury. V době, kdy společnosti snižují své náklady, může být právě naplňování CSR (Corporate Social Responsibility) politiky zajímavým a vypovídajícím ukazatelem, jak vážně to firmy myslí s vnímáním společenských potřeb.

Ness se jako generální partner Nadačního fondu Srdce na dlani nezaměřuje jen na hmotné dary dětem z dětských domovů, ale snaží se je především motivovat k lepším výkonům a podporovat ve vzdělávání. Řada zaměstnanců má s dětmi osobnější vztahy a věnuje jim „něco ze sebe“. Podpora je cílená, konkrétní a především dlouhodobá. V zimě společné lyžování, v létě indiánské či turistické víkendy, prázdninové pracovní praxe pro starší děti z dětského domova Černá Voda, sbírka zimního oblečení i vybavení pro sportovní a zájmové vyžití dětí.

„To, že firma poskytne neziskové organizaci práci a čas svých zaměstnanců je myslím pro dnešní dobu skvělá forma dárcovství. Pro děti je to nanejvýš prospěšné a zaměstnanci zase uniknou z každodenní rutiny. Samozřejmě pokud mají chuť takto obohatit svoji seberealizaci. Myslím, že takový posun od kvantity k orientaci na kvalitu je užitečný a inspirativní,“ hodnotí přístup Hana Součková, ředitelka marketingu Ness Technologies v ČR.

Letos nově navíc začala společnost Ness spolupracovat i s dobrovolnickým centrem Lékořice v pražské Thomayerově nemocnici, jehož více než 80 dobrovolníků se snaží dětským i dospělým pacientům posilovat duševní pohodu a aktivní spolupráci na uzdravení. Specialitou společnosti Ness je pak program Ness Family Tour, který propojuje firemní charitativní aktivity, zákazníky i rodiny zaměstnanců. Ti všichni se mohou se svými rodinami účastnit naučně-zábavných akcí.

„Je pravda, že společenskou odpovědnost nelze vyčíslit nebo promítnou do zisku. Ale pokud je pro firmu nástrojem a ne cílem, tak v tom nevidím problém. Když je CSR opravdu nenásilnou a přirozenou součástí firemní kultury, je to neklamná známka kvality lidského kapitálu. A co je pro firmu víc?“ dodává Hana Součková.

Ness také podporuje zapojení zaměstnanců do vytrvalostních běhů – pravidelná účast v půlmaratónech a maratónech v ČR i na Slovensku se stala už firemní tradicí. Stejně tak jako další činnosti, týkající se například společného darování krve, ochrany životního prostředí nebo třeba zachování rovných příležitostí, vzdělávání a osobního rozvoje.

Informace pro média:

Společnost Ness Technologies je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií. Řešení a služby pokrývají všechny vertikály i procesy v podnikání jejích zákazníků od softwarového inženýrství, systémovou integraci, vývoj aplikací, poradenství a distribuci software. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, near shore i off shore dodávek. Se 7000 zaměstnanci v pobočkách v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii má Ness potřebnou sílu a invenci pro realizaci obchodních i technologických cílů svých zákazníků ve více než 20 zemích. Ness spojuje výhody globálního know-how a místních odborných i obchodních znalostí. Na českém trhu patří k leaderům v oblasti business a IT služeb. Tým 600 odborníků v Praze, Brně a Ostravě je strukturován tak, aby byl vždy blízko zákazníkům a jejich potřebám. Více na http://www.ness.com/cz/

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz