Ness získal ocenění za iplatbu pro Cofidis

Praha – 15. duben 2013 – Ness Technologies, Inc., globální poskytovatel komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií, získal prestižní ocenění Microsoft Awards 2013 Winner za řešení „iplatba.cz pro snadné financování online nákupů“ (v kategorii Řešení využívající platformu veřejného cloudu Windows Azure).

Toto unikátní řešení Ness zrealizoval pro společnost COFIDIS s.r.o. Jedná se na trhu o první skutečně online schválení úvěru ihned po podání žádosti. Zákazníci tak mohou nakupovat na splátky v e-shopech ještě rychleji a pohodlněji, než doposud. Objednané zboží může být z e-shopu expedováno téměř okamžitě po vyplnění elektronické žádosti o úvěr.

Společnost COFIDIS řešením iplatba.cz plně automatizovala proces financování koupě zboží v partnerských e-shopech.

„Díky řešení odborníků z Nessu jsme mohli přijít na trh s novým, revolučním produktem. Doba vyřízení úvěru se zkrátila z obvyklých sedmi a více dní - navíc bez jistoty, že zákazník skutečně úvěr získá - na nulu, tedy na okamžité vyřízení. To posiluje hlavní smysl internetového nakupování - rychlost a pohodlí. Zkrácení času pro vyřízení žádosti nám navíc umožňuje zvýšit počet schválených úvěrů. Skvělé na tom také je, že řešení přináší zisk nejen nám, ale také všem partnerským e-shopům, jejichž zákazníci získávají možnost unikátně snadného a rychlého financování svých nákupů,“ říká Milan Hroníček, Projekt manažer společnosti Cofidis.

Využití této technologie je logickým pokračováním vývoje přístupu IT k řešení business požadavků. Zákazník si veškerý hardware a software pronajímá. Na základě specifikace zadání k řešení iplatby.cz od společnosti COFIDIS, která je dlouhodobým poskytovatelem online úvěrů, Ness toto řešení dodal a spravuje ho. Online brána pro elektronické podání a schvalování žádostí o úvěr je integrovaná přímo do partnerských e-shopů.

„Myslím, že se nám podařilo originálním způsobem využít vlastností MS Azure a proměnit je na výhodu pro zákazníky. Přitom jsme museli skloubit všechny potřebné funkce s požadavky na bezpečnost a zachovat určitou jednoduchost, aby mohly řešení využívat i menší a jednodušší e-shopy,“ říká Aleš Macoun, Department Manager Ness Technologies, a dodává: „Online bránu pro elektronické podání a schvalování žádostí o úvěr jsme integrovali přímo do partnerských e-shopů, takže pro zákazníky je vše maximálně jednoduché. A co víc si může přát e-shop, než spokojeného a vracejícího se zákazníka?“

Informace pro média:

O společnosti Ness
Společnost Ness Technologies je globálním partnerem v oblasti business procesů a technologií. Řešení a služby pokrývají všechny vertikály i procesy v podnikání jejích zákazníků od softwarového inženýrství, systémovou integraci, vývoj aplikací, poradenství a distribuci software. Své služby staví na dlouhodobě budovaných a ověřených kompetencích, včetně nabídky outsourcingu, near shore i off shore dodávek. Se 7000 zaměstnanci v pobočkách v Severní Americe, Evropě, Izraeli a Indii má Ness potřebnou sílu a invenci pro realizaci obchodních i technologických cílů svých zákazníků ve více než 20 zemích. Ness spojuje výhody globálního know-how a místních odborných i obchodních znalostí. Na českém trhu patří k leaderům v oblasti business a IT služeb. Tým 600 odborníků v Praze, Brně a Ostravě je strukturován tak, aby byl vždy blízko zákazníkům a jejich potřebám. Více na www.ness.com/cz/

O společnosti Cofidis
Cofidis je mezinárodní finanční společnost, která se specializuje na poskytování spotřebitelských úvěrů na dálku. V České republice společnost COFIDIS s.r.o. poskytuje své finanční služby od roku 2004. Nabízí především online půjčky a rozmanité spotřebitelské a revolvingové úvěry. Svým obchodním partnerům poskytuje širokou paletu finančních produktů Výhodná úvěrová nabídka, dlouhodobé zkušenosti a profesionální péče o zákazníka řadí Cofidis mezi top společnosti v oblasti nebankovních úvěrů.
Více na www.cofidis.cz

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Štěpán Dlouhý
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 602 685 131
E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz
iplatba_logo