NOVÝ SPORTOVNÍ AREÁL UŽ SLOUŽÍ ŠKOLÁKŮM I VEŘEJNOSTI

Moravskoslezský kraj úspěšně pokračuje ve výstavbě multifunkčních sportovních areálů. Další sportovní komplex za více než pět a půl milionu korun byl dnes (16. 9.) otevřen u Střední školy v Havířově Prostřední Suché.

Rekonstrukce již zastaralého areálu, který nevyhovoval současným trendům, byla podpořena z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko v rámci projektu Modernizace, rekonstrukce a výstavba sportovišť vzdělávacích zařízení VI částkou přes čtyři miliony korun. Prace na výstavbě sportoviště odstartovala v srpnu 2013.

Moderní sportovní komplex zahrnuje běžeckou dráhu, asfaltovou plochu pro čtyři hřiště na streetball a košíkovou, dvě hřiště na tenis a volejbal a doskočiště pro skok do dálky. Sportovat zde mohou nejen žáci školy, v odpoledních hodinách bude areál otevřen veřejnosti.
"Jsem ráda, že se nám daří získávat peníze na modernizaci areálů u škol, které mohou mládež přitáhnout ke sportu a vytvořit podmínky pro aktivní využití volného času dětí a mládeže," říká náměstkyně hejtmana MSK Věra Palková.

Kraj v minulém školním roce díky dotacím z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko zajistil modernizaci a rekonstrukci hřišť u sedmi škol, jejichž je zřizovatelem (víceúčelová sportovní hřiště při Střední škole společného stravování v Ostravě Hrabůvce, Gymnáziu Hladnov v Ostravě, Gymnáziu Třinec, Střední průmyslové škole stavební v Havířově, Hotelové škole ve Frenštátu pod Radhoštěm a Střední průmyslové škole v Karviné). V rámci projektů na rekonstrukci a modernizaci sportovišť se Moravskoslezskému kraji podařilo loni zrekonstruovat i krytý bazén ve Střední škole prof. Zdeňka Matějčka v Ostravě-Porubě.
V příštím roce bude ukončena výstavba tří tělocvičen při Gymnáziu Karviná, Gymnáziu Frýdlant nad Ostravicí a při Slezském gymnáziu v Opavě. Celkem se Moravskoslezskému kraji podařilo z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko získat na modernizace, rekonstrukce a výstavbu sportovišť při vzdělávacích zařízeních finanční prostředky ve výši 178 milionů korun.