OKIN FACILITY expanduje na polský trh

Český poskytovatel podpůrných služeb pro podniky OKIN FACILITY pokračuje v další expanzi. Jeho cílem je tentokrát trh v sousedním Polsku. V červenci tak společnost otevřela pobočku v Katowicích. OKIN FACILITY v Polsku poskytuje služby těžební společnosti Przedsiębiorstwo Górnicze ”SILESIA”, která je součástí české skupiny Energetický a Průmyslový Holding.

„Naším cílem je do příštího roku získat několik dalších významných zákazníků, a zapsat se tak do mapy facility managementu v Polsku,“ uvedl v souvislosti s ambicemi OKIN FACILITY Tomáš Polák, manažer odboru Strategický obchod. „Pro PG Silesia nyní zajišťujeme především služby spojené s údržbou vnitřních a vnějších prostor areálu, jako např. zahradnické a úklidové práce, a dále pak poradenskou činnost. Výhledově plánujeme naše služby rozšířit,“ dodává Tomáš Polák.

Při otevírání polské pobočky vycházel OKIN FACILITY ze zkušeností získaných při expanzi na zahraniční trhy, která v posledních letech proběhla. „Pravdou je, že při zakládání této pobočky se setkáváme s trochu jinými požadavky místních zákazníků na nastavení služeb, což je ale dáno především místními zvyklostmi. Obecně se však jejich přístup k facility managementu neliší. Očekávají od něj zjednodušení řízení podpůrných služeb, optimalizaci nákladů a příležitost věnovat se více svému hlavnímu předmětu podnikání. Výrazná odlišnost, se kterou se na polském trhu setkáváme, jsou zdlouhavější procedury. Například při zápisu do obchodního rejstříku neexistují zákonné lhůty pro vyřízení žádosti, ale jsou pouze doporučené. V případě prodlení státního úřadu není prostor k urgencím a stížnostem. A nejedná se pouze o státní správu, na podobné obtíže narážíme třeba i v bankovní sféře,“ uzavírá Tomáš Polák.

Polská pobočka má v současné době kolem 30 zaměstnanců, v roce 2012 plánuje jejich další navyšování v závislosti na růstu pobočky. Management zůstává částečně český.

V Praze 1. září 2011

Informace pro média:

OKIN GROUP je významným poskytovatelem podpůrných služeb pro podniky ve střední a východní Evropě. Na českém trhu působí již osmnáctým rokem. Pod značkou OKIN FACILITY nabízí komplexní facility management, tedy služby související s provozem a správou nemovitostí a majetku. Dále pak pod značkou OKIN OUTSOURCING zajišťuje služby v oblasti business process outsourcing (BPO). Dceřiná společnost OKIN EDUCA navíc poskytuje služby v oblasti vzdělávání a osobního rozvoje. Skupinu v roce 2009 rozšířila společnost OKIN CLEANING nabízející úklidové služby.

V současnosti má OKIN GROUP více jak 1500 zaměstnanců, působí v ČR, na Slovensku, ve Švédsku, Rusku, Bulharsku, na Ukrajině, v Rumunsku a nově tedy i v Polsku. V oblasti facility managementu obsluhuje stovky objektů, především administrativních budov, průmyslových podniků, logistických a obchodních center.
www.okin.eu

OKIN GROUP, a.s.
Zdeněk Štěpka
Specialista marketingu
Tel.: +420 722 608 245
E-mail: zdenek.stepka@okin.eu