Pioneer Investments představuje první klíčové posily v novém centru pro rozvíjející se trhy v Londýně

Skupina Pioneer Investments oznámila jmenování dvou investičních profesionálů s rozsáhlými zkušenostmi jako významný úvodní krok k vytvoření silného investičního centra pro rozvíjející se trhy v Londýně. Prvními členy nového týmu se stali Sean Taylor ve funkci vedoucího pro akcie globálních rozvíjejících se trhů a Fabiana Fedeli na pozici senior portfolio manažera pro asijské akcie.

Giordano Lombardo, CIO Pioneer Investments, k tomu uvedl: „Jako součást našeho nového plánu pro organický růst jsme přijali strategickou výzvu vytvořit přední fullservisové centrum pro investice na rozvíjejících se trzích. Proto nyní sestavujeme tým špičkových talentovaných profesionálů, kteří nám a našim klientům pomohou využít atraktivních příležitostí a dosáhnout vynikající kvality v oblasti investičních služeb.“

Roman Pospíšil, generální ředitel Pioneer Investments ČR a SR dodává: „Jsem velmi rád, že k již tak silnému týmu se skvělými výsledky přicházejí absolutní špičky v této oblasti, což pochopitelně ještě umocňuje investiční sílu a potenciál naší sekce pro rozvíjející se trhy.“

Sean Taylor povede tým pro akcie globálních rozvíjejících se trhů. Sean má za sebou více než 18 let zkušeností s řízením akciových fondů zaměřených na rozvíjející se trhy. Znalosti nasbírané v Asii, východní Evropě a na Blízkém východě mu umožňují komplexní pohled na globální, lokální i sektorovou problematiku investování. Před příchodem do Pioneer Investments působil na pozici investičního ředitele GAM, kde byl zodpovědný za řízení fondů rozvíjejících se trhů a tzv. frontier markets. Ještě předtím stál v čele týmu pro globální akcie u Societe Generale Asset Management UK, kde měl na starosti řízení aktiv zaměřených na rozvíjející se trhy v celkové výši 4 miliardy liber. Sean má za sebou úspěšnou dráhu experta napříč řadou produktů zaměřených na rozvíjející se trhy, získal několik ocenění a vyznamenání. Odpovědný bude Mauru Rattovi, řediteli pro rozvíjející se trhy.

Fabiana Fedeli získává klíčovou roli v týmu pro asijské akcie. Fabiana se připojila ke skupině  Pioneer Investments z Occam Asset Management LLP, kde se jako partnerka a manažerka fondu podílela na řízení fondu zaměřeného na Asii (s výjimkou Japonska). S sebou přináší cenné zkušenosti investiční expertky a hlubokou znalost asijských trhů. Před příchodem do Occam Fabiana pracovala na seniorské pozici výzkumného analytika v Indus Capital Partners. V průběhu své dvanáctileté kariéry aktivně investovala a analyzovala široké spektrum podniků a odvětví tohoto regionu, má rozsáhlé zkušenosti s investováním pomocí tzv. long i short strategií. Svoji kariéru odstartovala v ING Barings jako výzkumný analytik akcií obchodovaných v Tokiu a New Yorku. Fabiana bude odpovědná Angelu Corbettovi, řediteli pro asijské akcie.

Skupina Pioneer Investments rozvíjí v roli zkušeného a aktivního správce aktiv své zkušenosti a odborné znalosti v oblasti rozvíjejících se trhů a v současné době v této kategorii aktiv spravuje zhruba 7 miliard eur. V průběhu příštích měsíců bude společnost pokračovat v získávání dalších talentovaných a zkušených jednotlivců a v rozvoji nových strategií, které dále podpoří investiční schopnosti skupiny v tomto regionu. Jeden z nejzkušenějších expertů Pioneer Investments, dřívější ředitel investic pro Evropu a Asii –  Mauro Ratto, se nyní bude v roli ředitele pro rozvíjející trhy plně soustředit na vedení londýnského investičního centra se zodpovědností za akciové i dluhopisové strategie.

Další podrobnosti ohledně nového týmu budou následovat.

Informace pro média:

O Pioneer Investments

Pioneer Investments je celosvětová investiční skupina, která spravovala k 30. září 2011 aktiva v hodnotě více než 164,943 miliard EUR (zdroj: PGAM). Klientům, mezi něž patří instituce, podniky, zprostředkovatelé a soukromí investoři z celého světa, skupina poskytuje široké spektrum investičních řešení, včetně podílových fondů, alternativních investic a strukturovaných produktů.

Skupina má více než 80 let zkušeností s investováním, na jejichž základě poskytuje klientům a partnerům vhodné investiční strategie. Vlajkový fond skupiny – Pioneer Fund – je čtvrtý nejstarší fond v USA a odráží se v něm historie skupiny Pioneer Investments v oblasti trvalé správy peněz a pomoci investorům s dosahováním jejich finančních cílů. Z globálních investičních center v Dublinu, Miláně, Bostonu a Singapuru a regionálních center ve Varšavě a v Praze je řízen vlastní investiční proces metodou bottom-up. Ten je dále podporován interním fundamentálním a kvantitativním výzkumem. Cestou k dosažení přidané hodnoty jsou zkušení portfolio manažeři, kteří pracují na optimalizaci výběru titulů a řízení rizik.

Skupina Pioneer Investments má pobočky ve 31 zemích a pro klienty pracuje přes 2 100 specialistů. Pioneer Investments je obchodní název společnosti Pioneer Global Asset Management S.p.A. (PGAM) a skupiny jejích dceřiných společností. PGAM je 100% dceřiná společnost společnosti UniCredit S.p.A.

Pro více informací kontaktujte:
Pioneer Investments
Dana Řezníková
Head of Marketing & PR
Danube House, Karolinská 650/1
Tel.: + 420 296 354 423, + 420 603 471 990
E-mail: dana.reznikova@pioneerinvestments.com
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
verze pro tiskverze pro tisk