Pobyt seniorům v domově v Kynšperku usnadňuje nábytek od Interieru Říčany

Tradiční výrobce nábytku Interiér Říčany vybavil interiéry Domova pro seniory v Kynšperku nad Ohří na Sokolovsku, který svou kapacitou patří mezi největší krajská sociální zařízení. Do pokojů pavilonu B domova, jenž během loňského roku prošel celkovou rekonstrukcí, dodal speciálně navržený systém nábytku Delta, který odpovídá potřebám osob s omezenou mobilitou.

„Zakázku, kterou se nám podařilo realizovat ve velmi krátké době, považuji za velice zdařilou. Těší nás také velký zájem o tento speciální nábytkový systém ze strany domů s pečovatelskou službou. Je zjevné, že stejně jako my reflektují potřebu zkvalitňovat prostředí a co nejvíce zpříjemnit pobyt klientů v těchto zařízeních,“ uvedl na adresu projektu Roman Ševčík, generální ředitel firmy Interier Říčany.

Jedno a dvoulůžkové pokoje obyvatel domova, které na rozdíl od původních vícelůžkových poskytují větší klid a soukromí, vybavil Interier Říčany elektricky polohovatelnými lůžky, nočními stolky, sedacím nábytkem a skříňovými sestavami. Celková investice do vybavení interiérů domova pro seniory se pohybovala kolem částky 5,3 milionu Kč.

„Díky modernímu a speciálně navrženému nábytku od Interier Říčany se zásadně zlepšila kvalita bydlení našich 42 klientů, kteří u nás v tomto pavilonu v současné době žijí. Jejich pokoje jsou konečně přizpůsobeny tak, aby plně odpovídaly jejich potřebám. Navíc v mnoha případech jde o osoby s velmi vysokým stupněm závislosti a toto nové vybavení jim tak život o mnoho usnadňuje a zpříjemňuje,“ říká Yveta Leischová, vedoucí Domova pro seniory v Kynšperku nad Ohří.

Informace pro média:

Interier Říčany a.s. je kvalitní výrobce kancelářského, ubytovacího a pečovatelského nábytku, působící na českém trhu již od roku 1978. Dlouhodobě hraje významnou roli ve středním a nižším segmentu trhu. Další informace jsou k dispozici na adrese www.interier-ricany.cz.
O systému nábytku Delta
Systém Delta je jedinečná kolekce pečovatelského nábytku, jež byla navržena speciálně pro potřeby seniorů a zdravotně postižených. Vysoká náročnost užívání v daných provozech vyžaduje zejména pevnost, odolnost, snadnou údržbu a dlouhou životnost. Na základě těchto faktorů byla vytvořena řada nábytku, která v sobě skrývá vysokou užitnou hodnotu, ale i příjemný design potřebný pro vytvoření domácí atmosféry.

O Domově pro seniory v Kynšperku nad Ohří
Domov poskytuje pobytové služby lidem, kteří mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby. Dále je to zařízení se zvláštním režimem určené pro poskytování pobytové služby klientům se sníženou soběstačností z důvodu stařecké či Alzheimerovy demence odkázaným na péči druhých. Domov zajišťuje také péči o osoby se zdravotním postižením.
Více na
http://www.kr-karlovarsky.cz/dpskynsperk/info/.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Hana Šimůnková
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 527 667
E-mail: hana.simunkova@stance.cz