Polartec® představuje novinky letošního podzimu

Společnost Polartec®, která vyvíjí, vyrábí a distribuuje technologicky vyspělé tkaniny Polartec®, uvádí na český trh podzimní novinky. Oblečení vyrobené z těchto vláken je lehké, teplé, prodyšné a rychleschnoucí. Nabízí ho například české značky Warmpeace, Hannah a Direct Alpine, ale i stovky globálních značek, jako The North Face, 66◦ North a Patagonia.

Tkaniny Polartec® jsou v současné době nejvyspělejší funkční textilie dostupné na trhu. Společnost Polartec® se svým sortimentem čítajícím více než 300 typů tkanin dosahuje nejvyšší úrovně komfortu a ochrany pro všechny outdoorové nadšence a profesionály za všech klimatických podmínek.

Sortiment zahrnuje také speciálně projektované tkaniny s důrazem na nehořlavost, ochranu proti slunečnímu záření a ochranu proti vzniku zápachu. Polartec® je také jednou z nejaktivnějších značek v oblasti vývoje ekologických tkanin, vyráběných z recyklovaných a recyklovatelných vláken.

Tkaniny Polartec® lze podle účelu použití rozdělit do tří základních kategorií. Tkaniny určené přímo na pokožku jsou měkké a mimořádně lehké, skvěle „dýchají“ a lze je použít jako první vrstvu i jako jedinou vrstvu za teplého počasí. Izolační tkaniny poskytují optimální úroveň tepelné izolace. Nabízí teplo, aniž by byly těžké a ve většině případů jsou odolné vůči působení vody a větru. Tkaniny pro ochranu proti povětrnostním vlivům byly speciálně vytvořeny pro ochranu před živly - deštěm, sněhem a větrem, a proto jsou ideální jako vnější vrstva.

Warmpeace - Zoom Pullover
Tento univerzální svetr je vyroben z vláken Polartec® Power Stretch®, která byla navržena tak, aby sloužila jako první, či jediná vrstva systému „Body Climate”. Je proto ideální pro indoorové i outdoorové sporty, které vyžadují maximální volnost pohybu a regulaci vlhkosti. Pro vlákna Polartec® Power Stretch® je charakteristický strečový, velmi lehký materiál se čtyřmi vrstvami a vysoká prodyšnost. Svetr tak poskytuje teplo, ale zároveň rychle odvádí pot a vlhkost od těla. Jedná se o nejuniverzálnější vlákna outdoorového a fitness oblečení, která jsou v současné době dostupná.

Vlastnosti „Zoom pullover”: prodloužený zadní díl, ploché švy, speciální střih obepínající tělo, střih rukávů zajištující pohodlí pohybu, nízký límec se zipem, jedna malá kapsa na zip.
Barva: šedá/červená, černá/šedá, modrá/světle šedá, alpská zelená/tmavě zelená, tmavě šedá/světle šedá
Dostupné velikosti: S – XL (dámské), S – XXXL pánské)
Maloobchodní cena: 2800 Kč

 
Hannah - SUN a UNTIL
SUN dámský (viz obrázek) a UNTIL pánský rolák s polodlouhým zipem, vyrobený z materiálu Lighweight Polartec® Thermal Pro®, je vhodný jako druhá vrstva a je určen speciálně pro lyžování. Polartec® Thermal Pro® především hřeje, ale zároveň jde o lehký materiál, čímž odpadá zatížení klasickými izolačními vlákny. Navíc jde o materiál vysoce prodyšný, což přispívá k pohodlí během všech fyzických aktivit tím, že není omezena prodyšnost během pocení. SUN a UNTIL  jsou vhodné i pro další sporty, zejména na jaře a na podzim.

Barva: antracitová, olivová, tmavě žlutá
Dostupné velikosti: 36-42 (dámské), S – XXL (pánské)
Maloobchodní cena: 1590 Kč

Direct Alpine - Jump jumper
Tato pohodlná mikina je vyrobena z příjemného fleecového materiálu s technickými detaily Polartec® Thermal Pro® a je ideální pro širokou škálu použití v chladném počasí. Dobře padnoucí střih šitý na míru dodává volnost pohybu. Tento typ vlákna udržuje tělesnou teplotu při zachování uvolňování tělesné vlhkosti, je velmi jemný a dovoluje kůži dýchat.

Vlastnosti „Direct Alpine Jump” mikiny: kapuce s nastavitelným obvodem, dvě kapsy na přední straně, další kapsy na zip na rukávu, prodloužená zadní část, nastavitelný spodní okraj, zakončení rukávů s manžetami uvnitř. Unisex.
Barva: hnědá
Dostupné velikosti: S, M, L, XL, XXL
Maloobchodní cena: 2688 Kč

Dostupné u maloobchodních prodejců outdoorového oblečení po celé zemi od září 2009.

Informace pro média:

O společnosti Polartec, LLC
Polartec, LLC vyvíjí, vyrábí a prodává funkční tkaniny Polartec®. Výrobky Polartec® zahrnují širokou škálu tkanin od lehkých savých základních vrstev přes izolační vrstvy až po ochranu proti extrémnímu počasí a používají je nejlepší značky v oděvním průmyslu po celém světě. Kromě toho jsou tkaniny Polartec® v širokém měřítku využívány pro všechna odvětví armády Spojených států amerických, včetně námořnictva, námořní pěchoty, letectva a sil pro speciální operace. Další informace najdete na stránkách: www.polartec.com

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Hana Šimůnková
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 527 667
E-mail: hana.simunkova@stance.cz
verze pro tiskverze pro tisk