Posily do manažerských pozic OKIN GROUP

Peter Zán
Novým finančním ředitelem OKIN GROUP se stal Peter Zán (38). Vystudoval Fakultu národohospodářskou na Vysoké škole ekonomické v Praze a následně ESCEM School of Business and Management Tours– Poitiers ve Francii, kde získal titul MBA. Poslední rok působil ve společnosti Crown Relocations na pozici Financial Controler pro region EMEA, kde byl zodpovědný za finanční controlling více než 20 zemí. V OKINu bude mít Peter Zán na starosti finanční řízení firem patřících do skupiny OKIN GROUP a podporu růstu skupiny. Mezi jeho hlavní zájmy patří literatura a sport, především lyžování, atletika a turistika. Je ženatý a má dvě děti.

Zdeněk Uher
Na pozici ředitele zastoupení OKINu na Ukrajině byl vybrán Zdeněk Uher (60). V dřívější době působil především ve stavebnictví, kde se zpočátku zabýval projekcí a později vykonával řídící funkce. V posledních letech pracoval jako konzultant a poradce ve firmě Unitender, kterou se svým společníkem v roce 2004 založil a až do nástupu do OKINu ji řídil. Před založením společnosti Unitender byl zaměstnán v různých stavebních firmách (IPS, Skanska, Geoidustria, Unistav), kde se zabýval obchodem, řízením stavební výroby a zejména řízením developerských projektů a obchodními aktivitami v Rusku. Zdeněk Uher vystudoval Fakultu strojní při ČVUT v Praze. Je ženatý, má dvě již dospělé děti, se kterými se ve volném čase věnuje především lyžování a golfu.

Jan Fimbinger
Do funkce ředitele IT nastoupil Jan Fimbinger (38). Do OKINu přichází ze společnosti Telefónica O2 Czech Republic (dříve Eurotel), kde třináct let působil jako NT administrátor a od roku 2003 jako IT architekt. V OKINu bude řídit veškeré záležitosti týkající se IT a telekomunikační techniky. Jan Fimbinger absolvoval studia na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT v Praze, obor materiálové inženýrství. Je ženatý, má dvě děti a za své prvořadé zájmy považuje především rodinu, lyžování a rád se také věnuje modelářství.

Roman Trnka
Roman Trnka (33) se stal ředitelem nově vytvořeného úseku strategického rozvoje skupiny OKIN GROUP. Do roku 2006 působil v OKINu jako obchodní ředitel, poté zodpovídal za vstup OKINu na ukrajinský trh. Před příchodem do OKINu v roce 2002 pracoval Roman Trnka ve společnosti ISS Česká republika na pozici obchodního a marketingového ředitele. Jako ředitel strategického rozvoje bude odpovědný především za tuzemské i zahraniční rozvojové aktivity OKINu včetně uvádění nových produktů na trh. Roman Trnka je ženatý, má dvě děti a jeho velkým koníčkem je skialpinismus a horolezectví.

Praha 7. 8. 2007