Povánoční výprodeje lákají – chystá se je využít téměř 70 % Čechů

Lednových slev plánuje využít 69 % Čechů. Vyplynulo to z prosincového průzkumu realizovaného v rámci projektu ING Bank Svět spoření. České ženy přitom propadají zvýhodněným povánočním nákupům častěji (73 %) než muži (65 %). Novoroční slevy pak lákají nejvíce věkovou skupinu mladých Čechů do 30 let, kterých se chystá na nákupy celých 80 %. Čtyři pětiny z těch, kteří využijí povánoční slevy, pak nakoupí „zejména“ nebo „spíše“ věci, které aktuálně potřebuje.

„Stejně jako v loňském roce se i letos potvrzuje spořivý duch našeho národa. Takové chování je přitom zcela v pořádku. Pokud například víme, že nás v blízké době čeká pořízení nového zboží a dá se očekávat, že se objeví v nabídce povánočních výprodejů, je zcela racionální počkat si pár dnů a zvýhodněným nákupem ušetřit třeba polovinu původní ceny,“ říká Libor Vaníček, ředitel retailového bankovnictví ING Bank, a dodává: „Ušetřené peníze se budou jistě hodit na jiná vydání, případně je možné odložit je stranou na horší časy a nechat je zatím ‚vydělávat‘ například na spořicím účtu.“

Graf - Plánujete nakupovat zboží v období slev?

Průzkum ING Bank realizovala v průběhu prosince 2012 společnost Stemmark. Dotazování se zúčastnilo 1000 respondentů starších 18 let.

Informace pro média:

ING Bank Česká republika
ING je globální finanční instituce holandského původu, která nabízí bankovní a investiční produkty, životní pojištění a penzijní produkty k pokrytí potřeb širokého spektra zákazníků. Historie ING Bank v České republice sahá až do roku 1992. ING Bank poskytuje celou škálu bankovních produktů a služeb řadě významných českých i mezinárodních společností a zaujímá tak přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, kapitálových trhů a treasury produktů. V roce 2001 ING Bank představila svůj první produkt pro fyzické osoby, spořicí účet ING Konto, a založila tak kategorii spořicích účtů na českém trhu. Rok poté rozšířila svoji nabídku otevřených podílových fondů pro drobné investory, která dodnes patří k nejširším na trhu. Snahou ING Bank je nabízet svým klientům jednoduché, dostupné a bezpečné řešení pro správu jejich úspor.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
Soubor ke stažení