Předsevzetí klientů Náhody pro rok 2013 je „mít život podle vlastních představ“

Začátek roku je u řady z nás ve znamení novoročních předsevzetí. V posilovnách nebo bazénech bývá přeplněno, kuřáci se snaží rozpačitě přemáhat sami sebe. Někdy jsme úspěšní, jindy méně. Proto se s námi některá předsevzetí táhnou léta a každoročně se k nim s koncem prosince vracíme. Agentura Náhoda se zeptala svých nezadaných klientů, zda a jaká předsevzetí si dali do nového roku a co chtějí udělat pro jejich naplnění. 71 % z nich si nějaké předsevzetí dalo a 95 % se chystá na jejich naplnění spolupracovat s Náhodou. Polovina předsevzetí se týká nalezení nového trvalého partnerství.

„Pokud jsou lidé se sebou a svým životem v celku spokojeni, většinou si novoroční předsevzetí ani nedávají. Anebo spadají do skupiny těch, kteří na ně po opakovaném nenaplnění rezignovali,“ říká Veronika Vinterová, majitelka agentury Náhoda a autorka její koncepce péče o zákazníka, a dodává: „Zbývající většina se ale snaží se svým životem něco podniknout a v různých oblastech zlepšit svoji spokojenost s ním. Naši klienti k nám přicházejí s touhou seznámit se a navázat trvalý partnerský vztah. Už to lze samo o sobě považovat za jedno velké předsevzetí, které se nevztahuje jen k novému roku. A stejně jako jiné podobné sliby i tento vyžaduje pevnou vůli, trpělivost a snahu udělat pro dosažení úspěchu něco více než jen sedět doma a čekat na ‚prince na bílém koni‘ nebo svoji ‚Popelku‘.“

Dvě třetiny klientů Náhody (71 %) si pro letošní rok dalo nějaké novoroční předsevzetí. Přání „najít vhodného partnera“ se opakuje u poloviny dotazovaných mužů a žen. Zbývající předsevzetí směřují k podobnému cíli prostřednictvím vyšší sebedůvěry a tedy i vyšší atraktivity pro budoucí partnery. Nezadaní klienti Náhody na sobě chtějí více pracovat, více se věnovat sportu (20 %), změnit nebo upravit svůj vzhled (20 %) anebo by rádi snížili svou váhu, aniž by ji potom nabrali zpět (10 %). Většina z nich (95 %) plánuje na vytyčeném cíli spolupracovat s Náhodou. Téměř třetina jich například chce využít služby psychologického poradenství, rozvoj osobnosti a koučink. „Předsevzetí našich klientů mě potěšila, protože je z nich znát snaha na sobě pracovat. Za všechny bych zmínila přání jednoho z nich: ‚Mít život podle svých představ‘. To je myslím cíl nejen našich klientů, ale i nás všech,“ doplňuje Veronika Vinterová.

Na otázku, zda mají v úmyslu využít k naplnění svých předsevzetí i služeb Náhody, odpověděli klienti kladně téměř ve dvou třetinách případů. Mezi vyhledávané služby tak budou patřit péče o fyzickou kondici, úprava image nebo výživové poradenství. „Naši klienti plánují využít i psychologického nebo partnerského poradenství a koučinku. Ve všech těchto oblastech jsme schopni jejich nároky uspokojit a nasměrovat jejich snažení správným směrem tak, aby na konci roku mohli říci, že pro splnění svých předsevzetí udělali maximum,“ doplňuje Veronika Vinterová.

Hubněte hlavou – nebude vám kručet v břiše

K nejčastějším novoročním předsevzetím patří snížení váhy. I s tímto přáním dokáže Náhoda pomoci. Na konci loňského roku zahájila spolupráci s přední dietoložkou a výživovou poradkyní Lenkou Kaprhálovou, jejíž motto zní: „Ve svém těle cítím se skvěle“. Podle Lenky je důležité nepřepínat své síly a neklást si od začátku přemrštěné požadavky. „Důležité je udržet si motivaci, protože na proces hubnutí a změnu stravovacích návyků tělo potřebuje svůj čas. Pokud nebudete mít pocit, že se příliš omezujete, motivace k hubnutí vám vydrží déle,“ říká Lenka Kaprhálová.

Informace pro média:

Náhoda

Seznamovací agentura Náhoda vstoupila na trh v roce 2011 s jasnou myšlenkou. Je přesvědčena, že nalezení životního partnera nelze ani v dnešní době omezit na neosobní elektronické služby. Svým klientům poskytuje mimořádný servis osobních konzultací, které vedou k ujasnění jejich představ o budoucím vztahu. Nabízí odborné služby spojené s rozvojem osobnosti klienta z oblasti psychologie, koučování, fyzioterapie či změny image. Navíc se zaměřuje na individuální vyhledávání partnera z vlastní databáze či mimo ni a to vše se zárukou vysoké profesionality a absolutní diskrétnosti. Může pomoci i při následném vedení křehkého vztahu formou partnerského a manželského poradenství. Cílem Náhody je, aby každý klient odhalil své skutečné já, dobře se cítil a vyšel spolu s ní vstříc svému životnímu partnerovi.

www.nahoda.com

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz