Přijďte si vyzkoušet bydlení v senior parku v Hrádku nad Nisou

Hrádek nad Nisou  – Senior Park v Hrádku nad Nisou, který byl otevřen minulý rok, nabízí případným nájemcům tzv. „bydlení na zkoušku“. Jeho výhodou je, že zájemce není vázán smlouvou o pronájmu nebo výpovědní lhůtou. Může jednoduše přijít, vyzkoušet si život v senior parku a zjistit, zda mu zdejší bydlení atriového typu spolu s ostatními obyvateli vyhovuje. Cena za noc i se službami je 190 Kč.

„Víme, jak těžké je pro starší nebo hendikepované lidi rozhodnutí ke změně bydliště. Stejně tak rodinní příslušníci často mají obavy, aby jejich blízcí byli spokojení a šťastní. Proto jsme vymysleli tuto akční nabídku, díky níž si bydlení může vyzkoušet jak případný zájemce o pronájem, tak jeho blízcí. Zájemci se mohou ubytovat na jeden den, víkend nebo na 14 dní. K tomuto účelu máme jeden plně vybavený byt, není tedy potřeba stěhovat si spoustu věcí,“ uvádí Jaroslav Plesník, zakladatel společnosti Senior Park, a.s. V ceně 190 Kč je zahrnut pobyt za jednu noc včetně služeb, kam patří drobný úklid bytu, nákupy pro klienty, doprovod k lékaři, dopravu firemními vozy aj.

„O kvalitní seniorské bydlení je v České republice stále větší zájem, což potvrzuje plná obsazenost našich prvních dvou senior parků v Luštěnicích u Mladé Boleslavi a Sokolči u Poděbrad,“ uvádí Jaroslav Plesník. „Nájemníci v Hrádku nad Nisou jsou převážně z Liberce a nyní nabízíme poslední volná místa. Měsíční nájem bytu se pohybuje od 7 140 Kč, u větších bytů je možné si pronajmout i jednotlivé pokoje a o nájem se podělit se spolubydlícím. V tomto případě nájemníci sdílí pouze sociální zařízení a kuchyň.“  Tento způsob bydlení se tak stane dostupným pro větší skupinu obyvatel, neboť za měsíční nájem pokoje klienti zaplatí pouze 4 140 Kč.

Na výstavbu celého areálu bylo vynaloženo 25 milionů Kč. Senioři si mohou vybírat z nabídky bytů 2+kk, jednoho 3+kk a 1+kk. Kromě základního nájmu pak nájemník hradí další služby, pečovatelky a správce domu, dovoz obědů, dopravu k lékaři či nákupy v blízkých městech.

Pro obyvatele senior parku jsou připravovány pravidelné kulturní akce, které jsou otevřeny i široké veřejnosti a pro zájemce jsou organizovány také zájezdy nejen po České republice, ale i do zahraničí.

Budova senior parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové a senioři tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří jeho příjemné prostředí.

V současnosti probíhá výstavba čtvrtého areálu v Ostravě-Rychvaldě, slavnostní otevření je plánováno na léto tohoto roku.

 

Informace pro média:

Senior Park a.s. založil v roce 2009 Jaroslav Plesník s cílem vybudovat v České republice síť bytových komplexů pro seniory a hendikepované občany. V současnosti společnost provozuje penzion v Luštěnicích u Mladé Boleslavi, v Sokolči u Poděbrad a v Hrádku nad Nisou u Liberce. Výstavba čtvrtého areálu v Ostravě-Rychvaldě bude dokončena v létě 2012. Další objekty plánuje společnost vystavět po celé České republice, v nejbližší době v Brně na Jižní Moravě a ve Slatiňanech u Pardubic, kde již vlastní pozemky pro tento účel.
Více na www.senior-park.cz

Pro více informací kontaktujte: