RBP ZP vyhlásila v rámci projektu Nemoc nemá moc soutěž na téma boj s bacily

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, v září zahájila preventivně vzdělávací projekt Nemoc nemá moc, který se zaměřuje na očkování dětí od narození do 18 let. K projektu nyní startuje také soutěž o nejhezčí básničku a video na téma boj s bacily. Vítězové všech kategorií si odnesou dárkový balíček projektu. Příspěvky do soutěže mohou zájemci odevzdávat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.nemocnemamoc.cz.

„Očkování mají děti mnohdy spojené s nepříjemnými zážitky, které způsobuje nejčastěji injekční aplikace vakcíny. Naším záměrem je dětem zábavnou formou vysvětlit, že není třeba se očkování bát. Toho se snažíme docílit i touto soutěží,“ říká Ing. Lubomír Káňa, ředitel RBP ZP, a dodává: „Těšíme se na příspěvky, které nám ukáží, jak si děti představují boj s nemocemi. Videa i básničky v příslušném formátu je možné odevzdávat na webových stránkách projektu prostřednictvím speciálního formuláře.“

Formulář pro zasílání soutěžních příspěvků je jejich autorům k dispozici na webové adrese www.nemocnemamoc.cz/soutez/. Příspěvky bude možné zasílat až do 20. listopadu do 12:00. Podmínkou je uvést kontaktní údaje, tedy jméno, příjmení, e-mail a telefonní číslo, a poté vložit básničku či video. Porota pak ze všech doručených výtvorů vybere v každé kategorii tři nejlepší, které budou uveřejněny na webových stránkách a facebookovém profilu projektu. Jejich autoři zároveň získají dárkový balíček cen. Na vítěze navíc čeká ještě zvláštní dárkový balíček. Vyhlášení výsledků proběhne 25. listopadu.

„Do soutěže jsme připravili originální edukativní omalovánky s příběhem o statečném Viktorovi a ilustrovanou brožurku k tématu očkování. Tyto předměty byly vyrobeny speciálně pro účely projektu Nemoc nemá moc. Děti i rodiče se díky nim nejen pobaví, ale také se dozvědí něco o nemocech, proti kterým se bojuje právě očkováním,“ uzavírá Lubomír Káňa.Více informací naleznete na webu
www.nemocnemamoc.cz.

 

O projektu Nemoc nemá moc

„Nemoc nemá moc“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, který má za cíl seznámit rodiče a jejich děti s očkováním.  Informuje rodiče o pravidelném povinném a také doporučeném očkování a vysvětluje, v čem spočívá jeho význam. Zároveň chce rozptýlit obavy rodičů z nežádoucích účinků očkování a motivovat děti, aby se nebály návštěvy lékaře. Zaměřuje se tak na vytváření pozitivního postoje dětí k jejich zdraví.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Ondřej Šafář
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 725 837 673
E-mail: ondrej.safar@stance.cz