RBP ZP zahájila edukační kampaň „Zdravě i hravě“, zaměřenou na zdravý životní styl dětí od 3 do 12 let

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, zahájila edukační kampaň, věnovanou zdravému životnímu stylu dětí od 3 do 12 let. Projekt „Zdravě i hravě“ je preventivní a výchovný program pro rodiče a děti, jehož cílem je nadchnout hravou formou už nejmenší děti pro zdravou stravu a pohyb, a to prostřednictvím přednášek v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji a kvalitních propagačních materiálů. V rámci projektu vznikly také webové stránky www.zdraveihrave.cz, profil na facebooku www.facebook.com/zdraveihrave a call centrum, jehož operátoři zodpovědí dotazy k projektu a poskytnou informace ohledně zdravé výživy dětí. Součástí kampaně je i soutěž o nejlepší recept na zdravou svačinku.

Cílem projektu je podpořit povědomí široké veřejnosti, především rodičů a dětí samotných, o důležitosti zdravého stravování a dostatečného množství pohybu. „Pomocí dětských pohádek a propagačních materiálů děti seznámíme s tím, jak zdravě jíst, a vysvětlíme jim, proč je důležitý pohyb. Zaměřujeme se však i na rodiče, kteří mohou navštívit webové nebo facebookové stránky projektu, kde naleznou spoustu návodů a rad včetně všech propagačních materiálů,“ uvedl Ing. Lubomír Káňa, ředitel RBP ZP.

Odbornou záštitu nad projektem převzala výživová poradkyně MUDr. Šárka Andělová, CSc. ze sdružení Stop obezitě (STOB), která také povede přednášky v mateřských a základních školách. „Vyvážený jídelníček a pravidelný pohyb jsou pro prevenci nadváhy dětí velmi důležité, proto podporujeme snahu RBP ZP působit v této oblasti na rodiče i děti a prohlubovat jejich znalosti i motivaci k zdravému životnímu stylu,“ uvedla ke spolupráci. „Velice vítám i spuštění call centra, kam se mohou rodiče obracet s dotazy týkajícími se správného stravování i projektu samotného. S vyškolenými operátory jsme pravidelně v kontaktu a veškeré dotazy rodičů společně rádi zodpovíme,“ doplnila MUDr. Šárka Andělová.

Kampaň je pojata zábavnou formou, která osloví jak dospělé, tak jejich ratolesti. „Pro děti máme připraveny edukační materiály v podobě leporela a prostírání pod talíř s poučnými dětskými pohádkami o vitamínech a o Honzíkovi, který se stal malým hrdinou. Pohádky si mohou rodiče stáhnout na webových stránkách nebo se mohou spolu s dětmi zúčastnit soutěže o nejlepší recept na zdravou svačinku a vyhrát dárkový balíček od pojišťovny,“ vysvětluje ředitel RBP.

Projekt je zároveň postaven na výzkumu mapujícím životní styl dětí. Dotazy budou zaměřeny na vyváženost jídelníčku a množství pohybu. Výzkum provede agentura STEM/MARK a s jeho výsledky budeme veřejnost pravidelně seznamovat,“ uzavírá Lubomír Káňa.

 

Call centrum
Každý pracovní den od 7 do 20 hodin na číslech 775 187 010 a 725 394 785.

Více informací naleznete na webu
www.zdraveihrave.cz
www.facebook.com/zdraveihrave

V Ostravě 17. září 2013

 

Informace pro média:

O projektu Zdravě i hravě
„Zdravě i hravě“ je projekt Revírní bratrské pokladny, zdravotní pojišťovny, jehož cílem je zábavnou formou nadchnout už nejmenší děti pro zdravou stravu a pohyb. Jedná se o preventivní a výchovný program pro rodiče a děti ve věku od 3 do 12 let, který prostřednictvím dvou dětských pohádek o vitamínech a o Honzíkovi a za pomoci prostírání, leporela a dalších materiálů seznamuje děti se zdravým životním stylem. V rámci projektu probíhají také přednášky v mateřských a základních školách v Moravskoslezském kraji. Součástí projektu je také soutěž o dárkové balíčky.

Stance Communications, s.r.o.
Michaela Moučková
Account Executive
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 513 052
E-mail: michaela.mouckova@stance.cz