Royal Ahrend se stává 100% vlastníkem společnosti TECHO

Tento milník představuje novou kapitolu v historii TECHO, společnosti vyrábějící kancelářský nábytek a vybavení komerčních interiérů, která byla založena v roce 1991 dvěma podnikateli. Již od svého založení se společnost dynamicky rozrůstala a v roce 1996 se stala jedničkou na domácím trhu. Posílena úspěchem na domácím teritoriu se společnost TECHO  v roce 1997 pustila do úspěšné expanze na zahraniční trhy. Expanze se v první fázi soustředila na ostatní země střední Evropy. Později bylo otevřeno obchodní zastoupení ve Velké Británii, která je dnes největším exportním odbytištěm společnosti. V roce 2007 společnost vykázala svůj zatím nejvyšší obrat 1,2 mld. Kč a upevnila si tak své vedoucí postavení na trzích regionu střední a východní Evropy.

Do roku 1998 byla společnost v rukou svých původních zakladatelů. Následně, s cílem financovat další expanzi, byly osloveny dvě společnosti disponující rozvojovým kapitálem, které tak získaly    ve společnosti podíl. Jejich vstup zahájil období stabilního rozvoje, který vyvrcholil v roce 2005, kdy výrobce kancelářského nábytku, společnost Royal Ahrend, získala většinový podíl a slíbila podporovat další růst společnosti TECHO, včetně její vlastní obchodní identity. Toto přátelské převzetí je nyní završeno akvizicí zbývajících 25 % akcií a Royal Ahrend se stává 100% vlastníkem společnosti TECHO.

„Jsme velmi rádi, že proces akvizice byl dokončen a my se stáváme jediným vlastníkem společnosti TECHO. Období posledních dvou a půl let bylo pro TECHO velmi úspěšné a slibujeme si i úspěšnou budoucnost. Společnost Royal Ahrend hodlá podporovat další expanzi TECHO do východní Evropy, což je region, který je velkou výzvou, ale má též obrovský potenciál,“ říká Jacq de Bruin, generální ředitel Royal Ahrend. Jiří Kejval, zakladatel a generální ředitel TECHO, k tomu dodává: „Společnosti Royal Ahrend a TECHO mají velký synergický potenciál, takový jsme sami ani nečekali. I z něho poslední dva roky pramenil náš úspěch; jsem přesvědčen, že efektivním řízením těchto synergií vytvoříme pro naši společnost odrazový můstek ještě k větším úspěchům v budoucnosti.“ Na úspěšném růstu společnosti TECHO se dlouhodobě podílí ING Bank N. V.

Informace pro média:

Společnost TECHO, a.s., je největším dodavatelem komplexních řešení pro komerční interiéry ve Střední a východní Evropě a předním výrobcem kancelářského nábytku v České Republice. TECHO nabízí nejefektivnější řešení pro moderní kancelář a vytváří optimální atmosféru pro dynamické firmy. Mezi své klienty počítá velké banky, finanční instituce, nadnárodní společnosti i orgány státní správy.

Společnost Royal Ahrend je odborníkem v oblasti řešení kancelářských interiérů a efektivního využití prostoru. Ahrend umožňuje lidem, aby pracovali profesionálně, produktivně a v příjemné atmosféře, a to tak, že jim vytvoří atraktivní, funkční a důstojné prostředí pro práci, studium i bydlení. Ahrend má podnikatelské aktivity v podstatě po celém světě - buďto prostřednictvím svých vlastních poboček v jednotlivých zemích, tak i formou úspěšných partnerství lokálními „jedničkami na trhu“. Záběr holdingu Ahrend zahrnuje země Beneluxu,střední a východní Evropu, Německo, Velkou Británii, Španělsko, Rusko, USA a Spojené arabské emiráty. Další informace jsou k dispozici na adrese www.ahrend.com.

Pro více informací kontaktujte:
Stance Communications, s.r.o.
Markéta Pomšárová – Židlická
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: + 420 224 810 809, + 420 724 513 053
E-mail: marketa.pomsarova@stance.cz
Stance Communications, s.r.o.
Remon van Rijn
Tiskový mluvčí
Laarderhoogtweg 12, 1101 EA Amsterdam
Tel.: +31 (0)6 12 68 44 23
E-mail: rijn@ahrend.com
Verze ke staženíVerze ke staženíVerze ke staženíVerze ke staženíVerze ke staženíVerze ke stažení