RPG Real Estate posílí další Kanaďan

Po příchodu Tonyho Aksiche na post generálního ředitele skupiny RPG Real Estate na jaře tohoto roku posiluje její vrcholný management další Kanaďan. Na pozici ředitele developmentu nastupuje Martin Coté (33).

„Měl jsem již možnost s Martinem pracovat a věřím, že jeho zkušenosti s rozvojovými projekty, pracovní etika a schopnosti vést jsou přesně těmi atributy, které jsou potřeba pro zformování a vedení týmu, jehož úkolem bude implementace rozvojových projektů,“ uvádí k příchodu Martina Coté generální ředitel společnosti RPG Real Estate Tony Aksich.

Mezi hlavní úkoly Martina Coté bude patřit zjištění možností pro efektivnější využití potenciálu pozemkového portfolia společnosti.

„Práce pro RPG Real Estate je pro mě zajímavou příležitostí pracovat v mladé společnosti se zajímavým majetkovým portfoliem na dynamicky se rozvíjejícím trhu České republiky,“ vysvětluje motivy svého nástupu do RPG Real Estate Martin Coté.

Martin Coté přichází stejně jako Tony Aksich ze společnosti IG Realty Advisors, dřívější Giffels Management Limited, kde zastával pozici ředitele developmentu. Společnost Giffels, která patří do skupiny Ingenium, se zabývá projektováním, výstavbou a financováním rozsáhlých industriálních a rezidenčních projektů. Profesní kariéra Martina Coté začala v roce 1997 ve společnosti Royal Bank Financial Group, kde pracoval jako osobní bankovní poradce. V roce 2002 nastoupil do společnosti CAE Inc., kde působil do roku 2004 jako vedoucí týmu rozvoje dodavatelských řetězců.

Martin Coté získal titul MBA na Richard Ivey School of Business, London, Ontario. Na McGill University, Montréal, studoval také management a finance a získal titul bakalář na École des Hautes Études Commerciales (HEC) v Montrealu.
 
Mluví plynně francouzsky a anglicky. Mezi jeho záliby patří politika, současné mezinárodní vztahy, historie, cyklistika, plavání, turistika a golf. Je ženatý a má dvě děti.

Informace pro média:

Informace pro média:
Realitní skupina RPG Real Estate vznikla v polovině roku 2006 v důsledku transformace těžební společnosti OKD, a.s. Do portfolia RPG Real Estate přešel majetek a aktivity nesouvisející s těžební činností. Pod značku RPG Real Estate patří společnosti RPG Byty, RPG RE Commercial, RPG RE Land, RPG RE Management a RPG Služby, která je společným podnikem se společností OKIN GROUP, a. s. Skupina dnes vlastní a spravuje významný majetek, jehož součástí jsou obytné domy, nebytové prostory, komerční objekty, hotelové domy, hotely i rozsáhlé pozemky převážně na území Moravskoslezského kraje.

martin_coté