RPG Real Estate představila na EXPO Real projekt regenerace rozvojové zóny Hrušov

Realitní skupina RPG Real Estate se v posledních letech pravidelně účastní jako partner statutárního města Ostravy prestižního veletrhu komerčních nemovitostí Expo Real v Mnichově. Ani na letošním 12. ročníku nechyběla mezi vystavovateli ze čtyř desítek evropských zemí. Představila projekt brownfieldu Hrušov, který by měl do roku 2013 připravit z této lokality zajímavou oblast pro lehký průmysl.

„Mám pocit, že letošní Expo Real byl o poznání optimističtější než ten loňský. Minulý rok byli návštěvníci i vystavovatelé ovlivněni celosvětovou skepsí, zatímco letos už zase hovoří o nové výstavbě, banky začínají opět uvažovat o financování projektů a všichni se vrací k běžné práci. S trochou opatrného optimismu si proto troufám tvrdit, že ekonomika se už snad odrazila ode dna. I z pohledu města Ostravy, jehož jsme byli na výstavě partnery, mohu říci, že už se blýská na lepší časy. Město má celou řadu zajímavých projektů, ale bude ještě tak rok dva trvat, než se ukáže, které z nich se opravdu podaří zrealizovat. Věřím, že ty, na kterých se podílí naše společnost, k nim patřit budou," uvedl Tony Aksich, generální ředitel realitní skupiny RPG Real Estate.

Statutární město Ostrava se stejně jako v minulých letech prezentovalo jako město s velkým potenciálem pro různorodé investiční záměry. Mezi významné projekty jeho expozice, která zabrala více než 70 m2 výstavního pavilonu, patřilo i využití rozvojového území – brownfieldu v Ostravě-Hrušově. Realizace společného projektu skupiny RPG Real Estate a města Ostravy předpokládá financování formou PPP (Public Private Partnership ).

„Na tomto projektu s městem Ostrava úzce spolupracujeme již druhým rokem a naším společným záměrem je dosažení asanace celé plochy i nalezení optimálního způsobu jejího využití. Cílem partnerství obou subjektů je nalézt způsob kombinace financování projektů formou PPP a fondů EU aplikovaného na pilotní projekt Regenerace brownfieldu - rozvojové zóny Hrušov,“ uvedl ředitel developmentu RPG Real Estate Martin Coté.

Rozvojová zóna Hrušov o rozloze 35 ha má charakter sociálního brownfieldu. V roce 2008 bylo v této lokalitě vyhlášeno asanační pásmo. „Cílem je ozdravění celého území tak, aby mohla lokalita sloužit záměru schválenému v územním plánu města Ostravy, tj. funkci lehkého průmyslu, skladů a drobné výroby. Odhadované náklady na toto ozdravění se pohybují kolem 800 mil. Kč s předpokládaným termínem dokončení v roce 2013,“ dodal Coté.

Veletrh komerčních nemovitostí Expo Real, který se uskutečnil ve dnech 5.–7. října 2009
v areálu Nového výstaviště Mnichov, se zaměřuje na networking při realizaci mezinárodních a mezioborových projektů, investice a financování. Účastní se jej města i celé regiony, banky, investiční fondy, developeři, stavební firmy, architekti, projektanti i poradenské společnosti. Letošního ročníku se zúčastnilo 1580 vystavovatelů ze 73 zemí.

Informace pro média:

Realitní skupina RPG Real Estate vznikla v polovině roku 2006 v důsledku transformace těžební společnosti OKD, a.s. Do portfolia RPG Real Estate přešel majetek a aktivity nesouvisející s těžební činností. Pod značku RPG Real Estate patří společnosti RPG Byty, RPG RE Commercial, RPG RE Land, RPG RE Management a RPG Služby, která je společným podnikem se společností OKIN GROUP, a. s. Skupina dnes vlastní a spravuje významný majetek, jehož součástí jsou obytné domy, nebytové prostory, komerční objekty, hotelové domy, hotely i rozsáhlé pozemky převážně na území Moravskoslezského kraje.

Pro více informací kontaktujte:
RPG Real Estate
Petr Handl
Ředitel vnějších vztahů skupiny RPG Real Estate
Gregorova 3/2582, Ostrava
Tel.: +420 596 262 475, +420 724 941 419
E-mail: phandl@rpgre.eu
EXPO RealHrušovEXPO Real II.EXPO Real III.