S ING Kontem a chytrou veverkou máte své úspory na správném místě

Z průzkumu společnosti ING Bank vyplývá, že 52 % Čechů, kteří mohou spořit sice spoří, ale 84% z nich drží své úspory na běžném účtu. Důvodem je především přehlednost a snadná a rychlá dostupnost prostředků. Vyšší úrok a zhodnocování úspor je až druhořadé. ING Bank chce toto konzervativní smýšlení změnit novou reklamní kampaní propagující ING Konto, ve které si roli zahraje i „shánčlivá a spořivá“ veverka. ING Konto totiž nabízí stejnou dostupnost úspor a snadnou obslužnost jako běžný účet, navíc však s nulovým poplatkem a výhodným úročením 1,75 % p.a.

„Lidé by neměli rezignovat a dívat se, jak jejich vydělané peníze ztrácejí na hodnotě,“ říká Libor Vaníček, ředitel pro retailové bankovnictví ING Bank. „Měly by být tam, kde se s nimi nakládá zodpovědně, kde neztrácí hodnotu, ale naopak, a přitom jsou neustále k dispozici. Takový komfort dokáže nabídnout právě naše ING Konto, které se snažíme v nové kampani nabídnout veřejnosti,“ dodává Libor Vaníček.

Novým prvkem reklamní kampaně na ING Konto je živá veverka, která má svým shromažďováním oříšků na horší časy evokovat zdravou shánčlivost a spořivost. Zrzavému zvířátku bude v reklamní kampani partnerem Josef Kubáník, zkušený herec a tiskový mluvčí Slováckého Divadla v Uherském Hradišti. Režie spotu se ujal renomovaný český reklamní režisér Jiří Hanych, který za své patnáctileté působení v reklamní branži natočil více než 100 reklam. S kampaní se bude veřejnost setkávat v televizních spotech, vybraném tisku, na internetu nebo na billboardech. Nejsilnější podporu bude mít kampaň v období od září do konce letošního roku. 

„Natáčení s živým a velmi plachým zvířetem jako je veverka je vždy  tak trochu oříšek a velmi závisí na momentální náladě zvířete. Nelze nikdy dopředu odhadnout, jak se zvíře zachová,“ komentuje natáčení spotu Vaníček. „Nám se ale podařilo natočit ty správné záběry, i když to nebylo jednoduché,“ dodává Vaníček.

Televizní spot ING Konto můžete shlédnout ZDE

Informace pro média:

ING Česká republika

Finanční skupina ING vstoupila na český trh v roce 1992. Od počátku svého působení patří mezi leadery ve všech oblastech, v nichž v České republice působí - konkrétně v bankovnictví, pojišťovnictví, správě aktiv, podílových fondech a oblasti penzijního připojištění.

ING Bank poskytuje špičkový servis jak individuálním, tak i korporátním klientům. Fyzickým osobám ING Bank nabízí spořicí účet ING Konto, který dosahuje výjimečného zhodnocení, a podílové fondy. Právnickým osobám nabízí komplexní servis v oblasti komerčního a investičního bankovnictví a zaujímá přední místo mezi bankami v oblasti podnikového financování, kapitálových trhů a treasury produktů.

Pro více informací kontaktujte:
ING Bank
Zuzana Smolinsky
Tisková mluvčí, manažerka komunikace a PR ING Bank
Nádražní 344/25, Praha 5
Tel.: 257 474 339, +420 602 204 835
E-mail: zuzana.smolinsky@ing.cz
Stance Communications, s.r.o.
Michaela Šimková
Account Manager
Salvátorská 931/8, Praha 1
Tel.: +420 224 810 809, +420 724 872 331
E-mail: michaela.simkova@stance.cz
ING Konto_print