Senioři z Ostravska se dočkají nového bydlení

V Rychvaldě u Ostravy vrcholí dostavba bezbariérového bytového komplexu pro seniory. Jedná se již o čtvrté zařízení tohoto druhu v České republice, které buduje akciová společnost Senior Park. Slavnostní otevření je plánováno na léto 2012. Zájemci o bydlení si mohou byty rezervovat již nyní. Senior Park navíc přichází na trh s novinkou – tzv. věcným břemenem dožití.

„O tom, že náš projekt seniorských parků je úspěšný, svědčí velký zájem klientů. Ukázalo se, že v této oblasti je na trhu velká mezera, kterou se snažíme zaplnit. Lidé i přes ekonomickou krizi chtějí ve stáří kvalitně bydlet. A my jim to nabízíme,“ uvádí Jaroslav Plesník, zakladatel společnosti Senior Park a.s. „Díky spolupráci s pojišťovnou Kooperativa přicházíme nyní na trh s novinkou. Jedná se o možnost prodeje věcného břemena dožití. To znamená, že klient zaplatí jednorázově částku, která je vypočtena dle příslušných kritérií. Tato částka se pohybuje od 500 do maximálně 900 tisíc korun. Klient je pak zapsán do katastru nemovitostí jako majitel bytu a neplatí již nájem, ale pouze poplatky za služby. V případě, že by se jeho stav zhoršil a potřeboval se např. přestěhovat jinam, byt může podpronajmout a výtěžek z pronájmu mu budeme zasílat.“

V novém Senior parku v Rychvaldě si zájemci mohou vybrat z nabídky 22 bytů v atriu a 16 bytů v řadových domcích se zahradou. „Řadové domky mají své vlastní tepelné čerpadlo, které jsme vybudovali díky dotacím. Náklady na vytápění domků jsou proto nižší. U větších bytů je možné si pronajmout i jednotlivé pokoje a o nájem se podělit se spolubydlícím. V tomto případě nájemníci sdílí pouze sociální zařízení a kuchyň,“ pokračuje Plesník.

Na výstavbu celého areálu bylo vynaloženo 45 milionů Kč.

Budova Senior Parku je koncipována jako uzavřené atrium. Všechny byty jsou bezbariérové a senioři nebo hendikepovaní tak mohou bez zdolávání jakýchkoliv překážek trávit čas v atriu s jezírkem, lavičkami a dalšími architektonickými doplňky, které tvoří příjemné prostředí Senior Parku. Pro obyvatele jsou pořádány pravidelné kulturní programy a koncerty, které jsou otevřeny i pro veřejnost.

V dalších dvou městech – Brně a Slatiňanech v Pardubickém kraji – společnost výstavbu plánuje do budoucna. V těchto lokalitách má již zakoupeny pozemky.

Informace pro média:

Senior Park a.s. založil v roce 2009 Jaroslav Plesník s cílem vybudovat v České republice síť bytových komplexů pro seniory a hendikepované občany. V současnosti společnost provozuje penzion v Luštěnicích u Mladé Boleslavi, v Sokolči u Poděbrad a v Hrádku nad Nisou u Liberce. Výstavba čtvrtého areálu v Ostravě-Rychvaldě bude dokončena v létě 2012. Další objekty plánuje společnost vystavět po celé České republice, v nejbližší době v Brně na Jižní Moravě a ve Slatiňanech u Pardubic, kde již vlastní pozemky pro tento účel.

Pro více informací kontaktujte: